Як провести марафон.

Марафон - це велике спортивно-масовий захід, до організації якого потрібно поставитися з усією серйозністю і професіоналізмом. Бувають різні види марафонів та інших масових забігів. Поговоримо, насамперед, про комерційні змаганнях і про те, як їх потрібно грамотно організувати.
Вам знадобиться
  • Грошові кошти, місце проведення, прохолодна погода, необхідні допоміжні матеріали, обладнання, афіші, ЗМІ, судді, лікарі, правоохоронці, пункти харчування, глядачі та інше.
Інструкція
1
Щоб провести марафон, потрібно зібрати для початку достатньо коштів, якщо тільки це змагання не щорічна подія для будь-якого підприємства чи організації. Але, у всякому разі, щоб провести на ура такий захід, потрібно дотримуватися якийсь алгоритм. Як і в організації будь-якого іншого справи, марафон вимагає зусиль усіх його учасників і суддів. Розберемося тепер в тому, що це за кроки. Позначте місце і час проведення марафону. Забіг на більш ніж 42 кілометри вимагає від спортсменів певних умов. Наприклад: не варто влаштовувати таке змагання високо в горах, де розряджений повітря. Або в жарку пору року і в південних країнах, де середня температура +30. Оптимальна температура повітря: до +18 градусів. Якщо вона понад 20 градусів - у учасників може настати швидкий перегрів і зневоднення. Проводити марафон краще з 8-9 ранку і до 12 дня.
2
Зберіть відповідний колектив для заходу. А саме - суддів, головного суддю, кілька медиків, людей з водою (ними можуть бути глядачі), помічників, журналістів (за потребою). З ними ж організуйте на місці всі умови для проведення марафону: старт, фініш, дорога, підступ до стадіону (якщо є), загородки і т.д. Ніщо не повинно заважати спортсменам пересуватися по дистанції! Створіть їм комфортні умови.
3
Заздалегідь повідомте потенційних учасників про даний змаганні. Справа в тому, що кожному спортсмену потрібно дуже грамотно вибудувати свій цикл тренувань, щоб бути повністю в формі до початку змагань. Доцільно заявляти про це - за кілька місяців до старту марафону.
4
Проведіть анкетування учасників до офіційного початку забігу. Виявити чи можна їм бігти взагалі чи ні. Це робиться для страховки самих же спортсменів. Бо головне - це їхнє здоров'я! За них ви відповідаєте! Також це просто необхідні дані для звітів. Видайте всім особисті номери заздалегідь.
5
Оголосіть дату старту. Зробіть всі необхідні приготування для організації заходу та повідомте для цього весь допоміжний персонал. На змаганні повинні бути присутніми стражі правопорядку і пожежники. Все має пройти на найвищому рівні, і ніхто з учасників і глядачів не повинен постраждати. Зробіть кілька пунктів харчування: на фініші і на протязі траси (приблизно через кожні 5 кілометрів).
6
Дайте роздільні старти. Зазвичай професіонали чоловіки і жінки біжать окремо один від одного з невеликою різницею. Решта (аматори) вже стартують після них. Якщо ж змагання - масове, то всі біжать відразу, після стартового залпу.
7
Підведіть підсумки марафону. Зберіть всі дані по учасниках, їх фінішу і часу забігу. Зробіть урочисте закриття та нагородили переможців та призерів. Якщо потрібно, повідомте про результати в місцеву федерацію легкої атлетики і журналістам.
Зверніть увагу
На погодні умови в день забігу і фізичну готовність спортсменів.
Корисна порада
Постарайтеся створити атмосферу свята в день змагань. Влаштуйте всім максимальний комфорт.