Як полоскати горло прополісом.

Продукти бджільництва дозволяють готувати лікарські препарати в домашніх умовах, причому без побоювань піддатися якомусь ризику. Одним з найбільш широко застосовуваних біологічно активних речовин є прополіс. Народна медицина має тисячолітній досвід застосування прополісу та інших продуктів бджільництва. Причому прополіс використовується у вигляді спиртової витяжки, водного екстракту, масляної емульсії як зовнішньо, так і для внутрішнього прийому.
Вам знадобиться
  • - прополіс;
  • - спирт 90%;
  • - березова зола.
Інструкція
1
При ларингіті, тонзиліті, ангіні приготуйте наступний засіб. Візьміть 20 грамів прополісу, остудіть його морозилці, щоб він став крихким і легко размельчая, залийте 100 мл медичного спирту не менше 76%. Настоюйте два-три тижні в темному місці, при температурі не нижче 20 градусів Цельсія, щодня разбалтивая. Потім профільтруйте. Для полоскання горла візьміть 100 мл теплої води і додайте в неї чайну ложку спиртового настою прополісу. Полощіть цим розчином горло не менше 4-5 разів на день.
2
Водний настій прополісу також широко застосовується для зовнішнього та внутрішнього використання і є не менш ефективним, ніж спиртова настоянка. Зберігається не більше 10 діб, причому в холодильнику. Для його приготування візьміть 100 куб.см кип'яченої води, додайте в неї 10 грамів подрібненого прополісу, закрийте кришкою і поставте на годину на киплячу водяну баню, періодично розмішуючи склад дерев'яною ложкою. Потім остудіть. Для полоскання горла візьміть 3 частини води і 1 частина водного настою прополісу, змішайте і полощіть горло 3-5 разів на день.
3
Найбільш повне екстрагування прополісу йде у водно-лужному середовищі. Візьміть 0,5 літра кип'яченої води і покладіть в неї 5 чайних ложок березової золи, перемішайте і залиште на добу настоюватися, періодично помішуючи.
4
Через добу приготовлений настій акуратно злийте через гумову трубочку. В отриманий слабо-лужний розчин додайте 20 грамів подрібненого прополісу. Наполягайте 48 годин, потім відфільтруйте. Отриманий розчин повинен мати темно-коричневий колір зі специфічним запахом прополісу. Для полоскання горла візьміть 50 мл води і 25 мл настою. Процедуру виконуйте 3-4 рази на день.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pm4FUQ-U9g4
Зверніть увагу
Слід знати, що спільне застосування прополісу з антибіотиками підвищує ефективність останніх у десятки разів, тому доза прийнятих антибіотиків може бути значно знижена, але тільки після консультації лікаря.
Корисна порада
Крім полоскання, при захворюванні верхніх дихальних шляхів можна робити інгаляції з прополісом або змащувати горло сумішшю спиртової настоянки прополісу з гліцерином.