Як підвищити кількість лейкоцитів у крові.

лейкоцитів називаються білі кров'яні тільця, які є клітинами імунної системи, що відповідають за захист організму від інфекцій. Зменшене вміст лейкоцитів в крові (нижче 4 тисяч в 1 мкл крові) свідчить про знижені захисних силах організму. Такий стан спостерігається при вірусних інфекціях, СНІДі, променевому ураженні, захворюваннях крові, контакті з низкою хімічних речовин і ін.
Вам знадобиться
 • - полин;
 • - буркун;
 • - ехінацея;
 • - буряк;
 • - морква;
 • - редька.
Інструкція
1
Полиновий відвар сприяє підвищенню лейкоцитів в крові. Візьміть по 30 грамів полину і чебрецю, 25 грамів золототисячника, всі компоненти подрібніть і змішайте. 1 столову ложку збору, залиту склянкою окропу, поставте на слабкий вогонь на 5 хвилин. Залиште для настоювання на 1 годину, потім відфільтруйте. Приймайте по 2 столових ложки через 40-45 хвилин після прийому сніданку і перед сном. Курс лікування - 14 днів.
2
Настій буркуну піднімає лейкоцити при їх зменшенні внаслідок гінекологічних захворювань. 1,5 столових ложки сухої трави подрібненого буркуну залийте склянкою кип'яченої прохолодної води на ніч. Вранці процідіть і пийте по 30-40 мл 4 рази на день через 45-50 хвилин після прийому їжі. Приймати - 5-8 днів.
3
При пониженому вмісті лейкоцитів народна медицина рекомендує прийом ехінацеї. Візьміть 2 столових ложки подрібненого листя, стебел і коренів і залийте півлітра окропу в термосі. Настоюйте протягом 5 годин і приймайте по 120 мл 4 рази на день. Курс лікування - 14-17 днів.
4
Зниження лейкоцитів при анемії добре піддається лікуванню овочевими соками. Візьміть 100 мл попередньо приготованого за кілька годин до прийому бурякового соку, 100 мл свіжовіджатого соку моркви і 75 мл соку чорної редьки, перемішайте і пийте по півсклянки 2-3 рази на день за годину до прийому їжі. Курс прийому-21-24 дня.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що чим довше в крові зберігається низький вміст лейкоцитів, тим більше організм беззахисний перед інфекціями, і тим небезпечніше наслідки зараження новими інфекційними, грибковими та іншими захворюваннями.
Корисна порада
При необхідності підвищити вміст у крові лейкоцитів слід в першу чергу з'ясувати і усунути причинний фактор їх сніженія.Важное значення надається дієті, яка повинна бути спрямована на відновлення процесів кровотворення і будується на тому ж принципі, як і дієта при анемії, але зі збільшеним вмістом фолієвої і аскорбінової кислот, лізину, холіну, метіоніну і ін.
Проблема зниження загальної кількості білих кров'яних тілець, що виявляється в клінічному аналізі крові, виникає досить часто при вірусних захворюваннях організму, після виснажують захворювань, при роботі з фізичними явищами (рентгенівські промені, всі види радіації) або хімічними речовинами, вражаючими кістковий мозок.
Вам знадобиться
 • - світлі сорти пива;
 • - волоські горіхи;
 • - мед;
 • - трава буркуну;
 • - овес.
Інструкція
1
При виявленні лейкопенії (зниженні кількості лейкоцитів) необхідно повне обстеження організму, що дозволяє встановити справжню причину цього стану. Тільки в цьому випадку є надія, що вжиті методи лікування будуть ефективними, і найголовніше - ефект не буде короткочасним.
2
Лікування зниження загальної кількості лейкоцитів, як і будь-якого іншого захворювання крові, повинно проводитися під керівництвом кваліфікованого та досвідченого лікаря-гематолога і під постійним контролем показників аналізу крові.
3
Ефектом збільшувати число лейкоцитів володіють пивні дріжджі і світлі сорти пива (бажано непастеризованого), але проблема полягає в тому, що при хворобах крові та печінки пиво є небажаним продуктом.
4
Можна вживати в їжу збільшену кількість легкозасвоюваного білка (кролятина, телятина, м'ясо молодих птахів), але пам'ятати, що при захворюваннях, які супроводжуються лейкопенією, можливе ураження печінки та нирок, при яких додаткова білкова навантаження може приводити до посилення симптомів основного захворювання.
5
Ефективними засобами, що впливають на кількість лейкоцитів, залишаються спиртові та водні витяжки перегородок волоського горіха, але це засіб повинен для досягнення ефекту вживатися досить тривалий час. Одночасно бажано з'їдати і деяка кількість ядер горіхів, в яких теж є необхідні для стимуляції лейкоцитарного кровотворення речовини.
6
Лікарі гематологи рекомендують своїм хворим для лікування щоденно вживати в їжу по одному келиху червоного сухого вина.
7
Можна порадити пацієнтам вживати в їжу продукти бджільництва - квітковий (гречаний) мед, прополіс, мед у стільниках протягом тривалого часу. Але при цьому слід пам'ятати, що мед може викликати індивідуальну непереносимість у пацієнта.
8
Ефективним засобом вважається настій буркуну, для приготування якого беруть 2 столових ложки висушеної трави і заварюють її склянкою окропу. Настій готується протягом 2-3 годин і вживається по половині склянки засоби 2 рази на день не менше місяця. Також можна використовувати настій вівса, який готується за подібним рецептом.
Зверніть увагу
Призначення медикаментозних засобів може проводитися тільки гематологом, який повинен спостерігати пацієнта під час лікування постійно.