Як вибрати краги.

Краги - особливий різновид рукавичок, які застосовуються при зварювальних і монтажних роботах. Вони є найкращими захисниками рук від іскор і металевих бризок зварювального апарату. Незважаючи на видиму простоту цих атрибутів зварника, до їх вибору варто ставиться дуже серйозно, адже від цього безпосередньо залежить виробнича безпека.
Інструкція
1
Вибираючи краги для роботи зі зварювальним апаратом, врахуйте, що основним критерієм буде служити якісний захист рук від палючого впливу ультрафіолету, розпечених іскор і бризок розплавленого металу. Тому рукавички, виготовлені з матеріалів, що не стійких до загоряння, для цієї мети не підходять. Найбільш ефективний захист рук в процесі зварювання забезпечують краги, виготовлені з спилка. Спілка - це особливим чином вироблена свиняча або коров'яча шкіра. Рукавички з цього матеріалу надійні і довговічні. Особливу увагу приділіть самому незахищеному місця таких краг - швах. Вони повинні бути щільними і виконаними із застосуванням термостійких ниток.
2
Для зварювальних робіт на відкритому повітрі в зимовий час вибирайте краги, виконані із застосуванням утеплювачів. В якості останніх широко застосовуються рукавички на хутряній основі з використанням утеплювального тканого матеріалу. Крім захисту від негативного впливу зварювального апарату, вони рятують руки від холоду. При виробництві зварювальних робіт в літній час або в теплих приміщеннях використовуйте краги без додаткових вставок.
3
При виконанні окремих видів зварювальних робіт, які вимагають високої точності, вибирайте п'ятипалий варіант краг. Вони забезпечують свободу руху пальців рук зварювальника і дозволяють виконувати навіть ювелірні роботи. Також існують трипалі і однопалого краги. Останні використовуються лише при електродної зварюванні.
4
Вибираючи краги для робіт, не пов'язаних з безпосереднім контактом, обмежтеся вибором рукавичок, виконаних з брезенту. Вони менш стійкі до впливу високих температур, але відмінно захищають руки від травматичного дії гострих металевих виробів. Такі краги значно дешевше своїх спилковий побратимів.