Як зробити mp3 менше.

Формат mp3 тим і зручний, що дає можливість отримувати відносно якісні звукові файли невеликого розміру. Але що робити, якщо треба закачати декілька mp3 файлів на пристрій з невеликим об'ємом пам'яті? Для вирішення цієї проблеми цілком підійде будь аудіоредактор, який при збереженні файлів дозволяє управляти параметрами стиснення.
Вам знадобиться
  • - Програма Adobe Audition;
Інструкція
1
Відкрийте файл, розмір якого збираєтеся зменшувати, в звуковому редакторі. Для цього клацніть правою кнопкою миші по значку файлу в провіднику і виберіть в контекстному меню опцію «Відкрити за допомогою». Зі списку програм, за допомогою яких пропонується відкрити файл, виберіть Adobe Audition.
2
Перегляньте інформацію про файл, використовуючи команду File Info («Інформація про файл») з меню File («Файл»). Припустимо, бітрейт файлу, розмір якого вам треба зменшити, становить 320 Kbps. Щоб зменшити розмір файлу вам доведеться зменшити цю величину в настройках збереження.
3
Відкрийте вікно установок збереження файлу. Для цього скористайтеся командою Save Copy As («Зберегти копію як") з меню File («Файл»). Можете застосувати команду Save As («Зберегти як») з того ж меню.
4
Оберіть місце на комп'ютері для збереження пережатого mp3 файлу. В поле «Ім'я файлу» введіть назву. Можете зберегти змінений файл під старим іменем, додавши до нього слово copy. Інакше кажучи, назвіть зберігається файл так, щоб по його назві було ясно, що це не вихідний запис, а змінена копія.
5
У списку «Тип файла» виберіть mp3.
6
Налаштуйте параметри файлу. Для цього клікніть по кнопці Options («Параметри»). Вона знаходиться справа від випадаючого спіска.Виберіте величину бітрейта із списку. Якщо вам потрібно тільки злегка зменшити розмір файлу і не дуже втратити в його якості, виберіть величину бітрейта, близьку до початкової, яку ви бачили в вікні File info. Якщо зниження якості вас турбує не сильно, сміливо вибирайте величину бітрейта з самого верху списку. Можете, взагалі, конвертувати стерео запис в моно режим, поставивши галочку в чекбоксі Convert to Mono («Конвертувати в моно»). Конвертування записи в моно режим теж зменшить розмір файлу, що зберігається.
7
Клацніть по кнопці ОК в параметрах налаштувань mp3 кодека і по кнопці Save у вікні збереження файлу. Завдання виконано, mp3 файл зменшений.