Як крутити м'яч на пальці.

Обертання м'яча на пальці - один з найпростіших і найефектніших атлетичних трюків. Навчитися цьому нескладно, важливі лише старанні тренування і терпіння, а також знання секрету цього трюку. А він простий - для того щоб м'яч не зісковзував з пальця при обертанні, необхідно знайти так звану найважчу точку м'яча. Для цього покладіть м'яч (краще баскетбольний) в будь-яку ємність відповідного діаметру, наповнену водою, і відзначте саму нижню його точку.
Інструкція
1
Перший спосіб: Встаньте рівно, ноги на ширині плеч.Держіте м'яч на витягнутій руці (якщо dи правша - на правій, лівшам краще вчитися крутити м'яч на лівій руці). Зазначена точка повинна знаходитися точно на пальцях. Іншою рукою притримуйте його зверху. Легким рухом пальців тієї руки, на якій лежить м'яч, закрутіть його навколо своєї осі. І в той момент, коли він зависне в повітрі, підставте вказівний палець під відзначену точку. При цьому вказівний палець повинен бути спрямований точно вгору.
2
Другий спосіб: Стойка така ж, як у першому случае.Возьміте м'яч в руки і тримайте на відстані приблизно півметра від обличчя. При цьому руки повинні бути зігнуті в ліктях. Кінчиками пальців закрутіть м'яч в будь-яку зручну для вас сторону.Подбросьте м'яч вгору, при цьому не забувайте закручувати його, задействивая при цьому кінчики пальців. Постарайтеся надати обертанню максимальну скорость.В той час, коли закручений м'яч знаходиться в максимально високій точці, підставте вказівний палець, спрямований вгору, точно на вісь обертання. Пам'ятайте, що підкинутий занадто високо м'яч, складно зловити, при цьому велика вірогідність пошкодити палец.Для того, щоб м'яч не падав, вільною рукою додавайте швидкість. Якщо все зробити правильно, то центростремительная сила не дасть м'ячу впасти з пальця.
Корисна порада
Якщо ви вибрали другий спосіб обертання м'яча на пальці, то зовсім не обов'язково шукати на м'ячі саму нижню точку і намагатися потрапити в неї пальцем. В цьому випадку важливо зберегти момент імпульсу.
Ловити м'яч - такий навик необхідний для командних ігор. Впевнено оволодівши м'ячем на бігу, гравець тут же може переходити до атаки, подальшої передачі, веденню або кидку. В таких іграх, як баскетбол або волейбол, ще не впіймавши м'яч, гравець вже планує, куди і кому його передасть. Вибір способу лову м'яча залежить від становища людини по відношенню до м'яча, в швидкості і висоти польоту.
Інструкція
1
Все способи лову м'яча об'єднують три основні фази: підготовчу, основну і завершальну. Найпростішим і, головне, надійним способом є ловля м'яча одразу обома руками.
2
Підготовча фазаЕслі м'яч летить в вашу сторону на рівні голови і грудей, витягніть прямі руки вперед у напрямку до нього. Пальці і кисті напружте, надайте їм форму кошика, розміром більшу, ніж діаметр м'яча. Якщо м'яч летить нижче рівня грудей, нахиливши корпус трохи вперед, присядьте дещо глибше, знизивши висоту плечей до рівня прийому м'яча. Подайтесь вперед назустріч летящему м'ячу.
3
Основна фазаПрі прийомі м'яча обхопіть його пальцями, але не долонями, стискаючи між кистями. Руки при ловлі м'яча плавно зігніть в ліктьових суглобах. Це буде амортизаційним рухом, який погасить силу удару.
4
Завершальна фазаПріняв м'яч, тримайте його в зігнутих в ліктях руках, тулубі злегка подайте вперед. Якщо це необхідно, м'яч можна захистити від захоплення суперника розведеними в сторону ліктями.
5
Щоб натренуватися в правильній ловлі м'яча, скористайтеся простим вправою - кидання м'яча об підлогу або об стіну і ловля після відскоку. Ці заняття дозволять виробити «розуміння» поведінки м'яча, навчитися правильно його тримати, контролювати положення свого тіла, голови і реакцію. Інший вид тренування - ловити м'яч з подальшою передачею його в парі в положенні стоячи на місці, а потім і з біжучим напарником.
Зверніть увагу
Часто зустрічаються помилки при ловлі м'яча: - руки притиснуті до грудей, зігнуті в ліктях (тільки випрямленими руками ловиться м'яч, в процесі контакту вже згинаючи їх); - кисті не розкриті для прийому м'яча; - стояння стовпом без руху до м'ячу і на абсолютно прямих ногах; - м'яч ловиться на груди або притискається до грудей; - спортсмен не концентрується на м'ячі, випускає його з поля зору.