Як збільшити частоту оперативної пам'яті. програма підвищення частоти оперативної пам'яті.

Яким би швидким ні ваш комп'ютер або ноутбук, з часом його потужності перестає вистачати і він більше не може справлятися з потрібними вам завданнями. Тоді й виникає думка про розгін його компонентів. Щодо пристойного збільшення продуктивності можна домогтися, розганяючи оперативну пам'ять комп'ютера. Тільки пам'ятайте, що розгін призводить до зменшення стабільності роботи комп'ютера, тому його необхідно проводити з обережністю і тільки при гострій необхідності.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма CPU Stability Test.
Інструкція
1
Отже, для того щоб збільшити частоту оперативної пам'яті, зайдіть в BIOS. Після цього пройдіть в розширені налаштування (вони можуть називатися Advanced Chipset Settings або ще якимось іншим, подібним чином). Для зміни таймінгів знайдіть поле, що відповідає за це (Current Latency або подібне) і поставте мінімальне значення. Наприклад, якщо стоїть 3, поставте 2.
2
Тепер спробуйте збільшити частоту пам'яті. Для цього тут же знайдіть пункт, який відповідає за швидкість системної шини. Він може називатися FSB Speed або подібним чином. Поставте частоту шини на 1 крок більше тієї, яка стоїть у вас зараз. Краще змінювати частоту на мінімальну величину, не більше 5 МГц.
3
Після зміни частоти шини збережіть в BIOS налаштування, завантажте операційну систему і запустіть програму для тестування стабільності роботи процесора і пам'яті. В цьому плані добре себе зарекомендувала програма CPU Stability Test.
4
Якщо тестування утилітою не виявило проблем, можете сміливо повертатися в BIOS і збільшувати частоту системної шини (а разом з ними - процесора і оперативної пам'яті) ще на крок . Після цього знову збережіть настройки, завантажте операційну систему і протестуйте стабільність. Цикл потрібно повторювати доти, поки утиліта не покаже нестабільність поточної конфігурації. В цьому випадку рекомендується повернутися в BIOS і відкотитися по частоті на 2 кроки назад.
Корисна порада
Зазвичай розгін оперативної пам'яті зводиться до збільшення частоти системної шини або зменшенню таймингов до мінімуму. Тайминги визначають швидкість відгуку в тактах вашої оперативної пам'яті. Не всі материнські плати дозволяють змінювати частоту системної шини з маленьким кроком (1-5 МГц), якщо це так, краще відмовтеся від розгону. При підвищенні частоти системної шини одночасно збільшується частота процесора. Якщо це відбувається різко без належного тестування, тобто високий ризик вивести з ладу один або обидва цих компонента комп'ютера.