Як закріпити кулер.

Процесор, відеокарта та інші компоненти системного блоку виділяють велику кількість тепла, погіршуючи температурний мікроклімат всередині комп'ютера. У літній час це особливо актуально, так як спекотна погода може призвести до перегріву компонентів комп'ютера і їх некоректної роботи. Тому багато користувачів замислюються про те, як цього уникнути. Найбільш простий і доступний спосіб - установка додаткового кулера всередині корпусу системного блоку.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - корпусний кулер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Спочатку виберіть, який кулер ви будете ставити в корпус. Стандартні розміри корпусних кулерів 3,5 "і 5,25", але не завжди кулери обох форм-факторів підійдуть до вашого корпусу. Тому перед покупкою не полінуйтеся відкрити корпус комп'ютера і перевірити, якого розміру кулер можна поставити саме вам. Ставляться вони зазвичай на задню стінку корпусу, тому уважно перевірте відстань між кріпленнями в цьому місці.
2
Тепер, знаючи який форм-фактор вам потрібен, виберіть виробника і модель кулера . До цієї справи необхідно підходити обдумано: оптимально обраний кулер повинен поєднувати в собі доступну ціну, слабкий шум і хорошу ступінь охолодження. Інформація тут змінюється дуже швидко, тому краще вивчити в інтернеті відповідні тематичні форуми та інтернет-видання. Тим не менш, зверніть увагу на те, що в цій ніші добре себе зарекомендували кулери від виробників Scythe або Noctua: вони поєднують в собі тиху роботу і високу якість охолодження.
3
Нарешті, вибравши і купивши корпусний кулер, можна приступити до його встановлення. Для цього в розібраний корпус на задню стінку системного блоку вставте кулер так, щоб отвори в ньому співпадали з кріпленнями. Лопаті кулера можуть бути звернені як всередину системного блоку, так і назовні. Закріпіть кулер гвинтами.
4
Тепер підключіть харчування до кулера. Провід, що йде від кулера , вставте в маленький білий роз'єм на материнській платі, підписаний як Chassis Fan.
5
Для перевірки роботи кулера включіть комп'ютер, не закриваючи кришку. Якщо він встановлений правильно, то його лопаті повинні закрутитися і буде відчуватися струм повітря. Якщо цього не спостерігається, перевірте контакти, спробуйте витягнути і заново вставити дріт від кулера в роз'єм Chassis Fan. Після цього закрийте кришку системного блоку. На цьому процедура установка корпусного кулера завершена.