Як підібрати інсулін.

Інсулін - життєво необхідний гормон підшлункової залози, який відповідає за засвоєння організмом глюкози. Під час вагітності, внаслідок захворювань або вікових змін потреба в додаткових дозах цього гормону може збільшитися. Як же правильно розрахувати дозу інсуліну, яка підійде особисто вам?
Інструкція
1
Перевіряйте рівень цукру в крові по декілька разів на день. Оптимальні результати - 5-6 ммоль/л натще і 8 ммоль/л через 2 години після прийому їжі (відхилення від цього показника не повинні перевищувати 3 ммоль/л).
2
При перевірках враховуйте час доби, кількість споживаних вуглеводів, рівень активності до і після їжі.
3
Враховуйте і додаткові чинники: масу тіла, наявність інших захворювань у гострій або хронічній формі, режим і форму прийому інших лікарських засобів. Особливо важливими ці чинники стають для призначення постійного курсу ін'єкцій інсуліну пролонгованої дії, який не залежить тільки від режиму харчування, так як створює постійний запас в крові цього гормону.
4
Ведіть щоденник, в якому записуйте рівень цукру в крові натще, приблизне споживання під час прийомів їжі вуглеводних одиниць і дози введеного інсуліну короткострокової дії. Пам'ятайте, що звичайне співвідношення введеного інсуліну і спожитих вуглеводних одиниць становить 2 до 1. Але, в тому випадку, якщо рівень цукру в крові підвищений, необхідно робити і додаткові ін'єкції інсуліну короткочасної дії. Починаючи від рівня цукру в крові 10 ммоль/л, додається по 1 одиниці інсуліну на кожен ммоль глюкози (наприклад, 10 ммоль/л - плюс 1 одиниця, 11 ммоль/л - плюс 2 одиниці)
5
Починайте підбір дози інсуліну з нічної ін'єкції. Якщо ви введете перед сном 10 одиниць інсуліну, то при адекватності цієї дози показник глюкози в крові вранці не повинен перевищувати 7 ммоль/л. Якщо після введення первинної дози у вас посилиться потовиділення, підвищиться апетит, то знизьте дозу інсуліну, що вводиться на ніч, на 2 одиниці. Такі симптоми свідчать про гіпоглікемії (іншими словами, про недостатній рівень цукру в крові). Баланс між денною та нічною дозою інсуліну повинен бути приблизно 2: 1.
Сьогодні люди не замислюються про те, що ще на початку минулого сторіччя цукровий діабет вважався смертельною хворобою. І тільки після винаходу інсуліну страждають цим захворюванням отримали не лише можливість жити довгі роки, але і поліпшити якість життя.
Інструкція
1
Визначаючи дозу інсуліну, виходите з декількох чинників. Слід врахувати рівень концентрації глюкози в крові і в сечі, час доби, в який ви збираєтеся робити ін'єкцію. Крім того, обов'язково врахуйте, скільки приблизно вуглеводів ви збираєтеся споживати після ін'єкції, а також рівень фізичної активності після їди.
2
Враховуйте не тільки головні, а й другорядні чинники при визначенні дози інсуліну: - маса тіла, у тому числі товщина жирового шару. Чим більше вага хворого, тим повільніше відбувається всмоктуваність препарату; - вагітність і лактація; - наявність ниркової недостатності; - наявність гострих інфекцій, травм, стресових ситуацій. В даному випадку необхідно підвищити дозу інсуліну; - прийом інших лікарських препаратів. Перед введенням інсуліну слід уважно прочитати інструкцію до них.
3
Визначайте дозу інсуліну не теоретичним, а досвідченим шляхом. Перший розрахунок повинен проводитися в лікарні при строгому дотриманні дієти і режиму дня. Потім дозу можна визначати і вдома, коригуючи її залежно від способу життя.
4
Розподіляйте індивідуально добову потребу в інсуліні, але при цьому дотримуйтесь деяких правил: - при дворазовою ін'єкції інсуліну 2/3 добової дози краще вводити перед першим прийомом їжі, 1/3 - перед останнім прийомом. Але при цьому вранці застосовується інсулін середньої тривалості дії, а ввечері - короткою; - при триразовою ін'єкції 40-50% від добової потреби в інсуліні слід вводити перед першим прийомом їжі, 10-15% перед останнім прийомом їжі, решту - перед сном.
5
Пам'ятайте, що при неправильно підібраній дозі інсуліну може виникнути передозування. При цьому спостерігається підвищене потовиділення, слабкість, тремтіння в руках, виникає відчуття голоду. При сильному передозуванні, коли рівень цукру перевищує 2,7 ммоль/л, спостерігається психомоторне збудження, судоми, пригнічення нервової системи і навіть кома.