Як поміняти покришку. Як поміняти покришки самому.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж поставити покришку на обід колеса мотоцикла або ж зняти її. Але більшість мотолюбителів відчуває при цьому значні труднощі. Та й поява мотоциклів іноземного виробництва цю проблему тільки посилило. Успіх затії в чому залежить від інструменту. Кращими монтажними лопатками комплектувалися «Яви» та «Урали». На них є навіть спеціальні прорізи, призначені для фіксації на спицях. Вони дуже зручні при монтажі жорстких покришок.
Інструкція
1
Навіть найкращий інструмент потребує доопрацювання. Скруглите напилком гострі грані монтажки, приберіть задирки. Заполіруйте наждачним папером або на повстяному колі робочі поверхні лопаток, щоб було легше з ними працювати. Потім випустіть з камери повітря, покладіть колесо на підлогу (на землю) і приступайте до монтажу.
2
При демонтажі найскладнішим є відрив борта покришки від обода. Для цього звичайно досить потоптатися черевиками по боковині покришки. Зробити це потрібно з обох сторін колеса. Якщо борт прикипів, «отплясиванія» на покришці ефекту не дадуть. Тут вам знадобляться куточок і молоток.
3
Починати разбортіровивать покришку потрібно від отвори з вентилем. Зміцніть монтажку на колесі в цьому місці. Далі другий монтажкой чіпляйтеся в 10 см від першої.
4
розбортуватися покришку повністю, витягуйте камеру. Це зазвичай виконується від соска.
5
Щоб зняти покришку з колеса, візьміть монтажку і молоток. Подденьте покришку зсередини обода за допомогою лопатки і висмикніть обід з покришки, допомагаючи руками. Задубілі від старості гуму размягчіт молоток. Бити треба по боковині кришки. Намагайтеся при цьому, щоб вона у вас не потрапила між молотком і ободом.
6
Щоб надіти покришку назад на колесо, вам напевно вистачить однієї тільки сили рук. Якщо мається напрям обертання покришки, дивіться не переплутайте його. Вставте камеру в отвір соском, потім наверніть гайку, щоб вентиль назад не пішов. Тепер можете не поспішати, заправляючи камеру в покришку . Дивіться, щоб не було перекручень та складок.
7
Бортіровать покришку необхідно з боку обода, протилежної соску, закінчувати ж - строго у соска. Чому, запитаєте ви? Та тому що перекинути на полицю обода борт покришки в завершающе фазі можна лише тоді, коли борта покришки знаходитимуться в поглибленні обода. В іншому випадку сосок не дасть бортах встати на місце.
8
У випадку з м'якою покришкою можна і без монтажних лопаток обійтися і бортіровать покришку ногами. До того ж, це ефектно виглядає з боку.