Як знайти хороший зір.

Більшість інформації сприймається візуально. Ми читаємо книжки, газети, дивимося телевізор, дні і ночі проводимо за комп'ютером - і при цьому не робимо нічого, щоб допомогти своїм очам хоча б відновитися після виснажливого напруження. І ось гострота зору знизилася. Але чи можливо гарне зір знайти знову?
Інструкція
1
Якщо ви хочете поліпшити своє далеко не ідеальне зір , почніть по можливості рідше використовувати окуляри. Але намагайтеся при цьому не перенапружувати своє зір . Звичайно, ви не можете сідати за кермо без окулярів або знімати їх тоді, коли потрібно обов'язково добре бачити, але є, розмовляти з одним або слухати музику ви точно можете без очок. Збільшуйте поступово період перебування без них.
2
Постарайтеся вибрати відповідний комплекс вправ для тренування очей. На цю тему ви без зусиль можете знайти книги та методичні поради, статті в інтернеті. Крім спеціальних вправ для очей ви можете знайти також вправи для медитації та йоги. Крім благотворного впливу, власне, на зір , ви зможете звільнитися від напруги і негативних емоцій, що теж важливо для очей.
3
Напруга очей ви можете знімати частим морганням, рухом очей, обертанням, розгляданням предметів на різних відстанях і т.п.
4
Щоранку промивайте очі прохолодною водою. Придбайте в аптеці і промивайте очі настоєм трави очанки або кладіть на очі компреси з настою цієї трави. На очі також благотворно діє полоскання настоєм анісу. Або спробуйте робити примочки з настою квітів або листя малини (столова ложка на склянку окропу).
5
Будь-яку роботу, яка пов'язана з напруженням зору, виконуйте тільки при хорошому освітленні. Під час роботи регулярно давайте відпочинок своїм очам. Якщо сидите за комп'ютером, можете встановити спеціальну програму, яка допоможе вам не забувати відволіктися від екрану монітора.
6
Введіть у свій щоденний раціон більше овочів і фруктів, які забезпечать ваш організм потрібними вітамінами і мікроелементами, особливо тими, які позитивно впливають на зір (морква, молочні продукти, гранат, чорницю, цитрусові і т.д.)
7
Уникайте потрапляння в очі пилу і сигаретного диму.
8
Створюйте умови для міцного, здорового сну. Але врахуйте, що занадто тривалий сон теж шкідливий для глаз.Сможете ви відновити своє зір , багато в чому залежить тільки від вас, від вашої рішучості, наполегливості та цілеспрямованості.
Американський офтальмолог Вільям Бейтс відомий як винахідник методу відновлення зору без медикаментів та коригуючих пристосувань - окулярів і лінз. Сьогодні частина його теоретичних положень і досліджень не визнається наукою, але навіть через століття після виходу книги «Як знайти хороший зір без окулярів» цей спосіб використовується, знаходячи прихильників по всьому світу.
Інструкція
1
Головне положення теорії Бейтса полягає в тому, що око здійснює акомодацію (пристосування зору для бачення поблизу або вдалину) шляхом напруження м'язів, які його оточують. Традиційна ж офтальмологія, початок якій поклав інший лікар Гельмгольц, стверджує, що в процесі зору відбувається зміна кривизни кришталика і довжини очного яблука. Бейтс поставив під сумнів це припущення і на основі своїх багаторічних досліджень зробив висновок про те, що причиною всіх порушень зору є психічне напруження людини і стреси. При цьому кожному виду аномалій акомодації (далекозорості, короткозорості, астигматизму) відповідає свій вид напруги.
2
Практично метод Бейтса полягає в розслабленні м'язів ока, всього організму і психічної діяльності. Перед тим, як займатися вправами, які запропонував цей великий учений, рекомендується прочитати його книгу «Як знайти хороший зір без окулярів». Знаючи в подробицях теоретичні основи методу і деталі дослідження, ви знайдете додаткову мотивацію до занять і зможете більш точно слідувати його практичним вказівкам.
3
Найвідоміше і дієве вправу - пальминг. Сядьте зручно, випрямивши спину і не напружуючи шию. Потріть долоні один про одного, щоб вони стали теплими. Схрестіть їх під прямим кутом. Покладіть на очі так, щоб підстави мізинців були на переніссі, пальці розташовувалися на лобі, а центри долонь - прямо напроти очей. Щоб було зручніше, покладіть під лікті подушку або ляжте на диван з подушкою на грудях. Ваші руки, як і все тіло, повинні бути розслаблені. Не допускайте проникнення світла через руки, закрийте глаза.Подержав так долоні кілька хвилин, ви помітите, що очі отримали хороший відпочинок.
4
Більшість інших вправ проводяться під пальмінгом і мають на увазі в першу чергу роботу свідомості. Накривши очі долонями, ви, швидше за все, побачите мерехтливі точки, кольору, фігури - це продовжують роботу зорові нерви. Розслабивши тіло і представивши щось приємне, ви поступово помітите, що фон став чорніше. Необхідно домогтися максимальної чорноти для повного розслаблення очей. Для цього викликайте у свідомості хороші спогади, а якщо не можете нічого згадати, просто намагайтеся уявити чорні предмети. Бейтс також пропонував такий спосіб побачити чорноту: згадуйте спочатку по черзі кілька яскравих кольорів, потім подумайте про білий шматочку крейди - він повинен з'явитися у вашій свідомості на чорному тлі.
5
Щоранку робіть повороти перед вікном або стіною. Для цього встаньте, розставивши ноги на ширині плечей, і повертайте тулуб і голову в різні боки, відриваючи п'яти від підлоги. Ваші очі повинні слідувати за поворотами шиї, розслаблено і не затримуючись ні на чому. Це хороша вправа на розслаблення очей.
6
Бейтс вважав, що сонце має цілющий вплив на очі і придумав вправу під назвою «солярізація». Кожен день підставляйте обличчя сонцю, закривши очі. Повертайте голову направо і наліво, щоб яскраве світло переміщувався з боку в бік. Після цього зробіть пальминг, за часом в два рази довше, ніж соляризація.
Корисна порада
Займаючись вправами по Бейтсу, бажано не носити окуляри або змінити їх на більш слабкі. Чи не напружуйте очі, не щурьтесь - якщо хочете що-небудь побачити, просто наблизьтесь.