Як відкрити формат APE.

У пошуках музики ви натрапили на досить об'ємний файл з розширенням ape. Швидше за все, з ним в комплекті був ще маленький файлик з розширенням cue. Жодна програма не бажає пізнавати ці файли. Все це означає, що вам попався архів з музичними записами, стислими без втрати якості. Залишилося його розпакувати.
Вам знадобиться
  • - Утиліта Monkey's Audio;
  • - Nero Burning ROM;
  • - чистий CD;
  • - пишучий DVD привід на комп'ютері.
Інструкція
1
Відкрийте файл ape в програмі Monkey's Audio. Для цього скористайтеся командою Add Files («Додати файл») з меню File («Файл»). Можете просто натиснути на кнопку Add File, яка розташована під головним меню.В вікні виберіть файл ape, який збираєтеся розпаковувати, і натисніть на кнопку «Відкрити». Файл буде додано до списку у вікні Monkey's Audio.
2
Запустіть процес розпакування файлу, натиснувши на кнопку Decompress ("Розтиснути»), яка знаходиться під головним меню. За замовчуванням утиліта розпакує файл в ту ж папку, де лежав вихідний файл ape. Якщо це вас не влаштовує, папку призначення можна поміняти через меню Options («Опції»). Клацніть по вкладці Output і вкажіть місце на диску комп'ютера, куди потрапить розпакований файл. Дочекайтеся закінчення процесу. В результаті ви отримали один великий файл wav, що містить в собі декілька треків. Ви можете нарізати цей файл вручну, скориставшись будь-яким аудіоредакторів. Крім того, ви можете нарізати цей файл на CD, отримавши інформацію про розбиття на окремі треки з файлу cue.
3
Для того щоб нарізати файл на CD, запустіть програму Nero Burning ROM. Вставте диск в прівод.В меню «Рекордер» виберіть опцію «пропалити образ». У вікні, двічі клацніть мишкою по файлу cue, який лежить в тій же папці, що й вихідний ape. Там же знаходиться розпакований з нього wav. Натисніть на кнопку «Прожиг». Дочекайтеся закінчення процесу.
Корисна порада
Одночасно з установкою на комп'ютер утиліти Monkey's Audio пропонується встановити плагін для плеєра Winamp, який дозволить прослуховувати файли ape без додаткової перекодіровкі.Для конвертації файлу ape в інший формат з розбиттям на окремі треки можна скористатися програмою Total Audio Converter. Відкрийте файл ape в цій програмі, виберіть формат, в який збираєтеся конвертувати файл і налаштуйте параметри конвертації.