Як дізнатися, що болить печінка. Як визначити що болить печінка.

Печінка - це головний фільтруючий орган, який не дозволяє шкідливим речовинам отруїти організм. Погана екологія, прийом лікарських препаратів, алкоголю, жирної їжі, порушує роботу печінки. З'являються симптоми, які вказують, що пора звернутися до лікаря, пройти медичне обстеження і серйозно зайнятися лікуванням органу.
Інструкція
1
При порушенні роботи печінки з'являється ряд скарг. В першу чергу присутній гіркота в роті, може з'явитися товстий шар нальоту на мові, яка буває різних відтінків, неприємний запах з рота.
2
Також ви можете відчувати млявість, розбитість, нудоту вранці і протягом дня, які свідчить про отруєння організму не переробленої шлаками і токсинами через застій жовчі. Можуть з'явитися порушення травлення, важкість у шлунково-кишковому тракті, запор, головні болі, важкість у правому підребер'ї.
3
Так як в печінки немає нервових закінчень, то про захворювання можна дізнатися тільки по загальних суб'єктивним скаргами. Сам орган не болить, але болять всі органи, залежні від нормальної роботи печінки.
4
Погана робота печінки істотно знижує імунний захист організму, так як всі шкідливі речовини викликають загальне отруєння, і організм відчуває постійну перевантаження від присутності інтоксикації, а вас турбують застуди та вірусні інфекції.
5
Якщо ви відчуваєте в шлунку печіння, вас часто мучить печія, то це також може вказувати на захворювання печінки, так як застояна жовч може викидатися в шлунково-кишковий тракт, що дуже небезпечно через можливість появи виразки, не кажучи вже про постійне дискомфорті і неприємних відчуттях.
6
При наявності хоча б одного або двох симптомів зверніться до терапевта, отримаєте направлення до лікаря гастроентеролога-гепатолога і пройдіть повний курс медичного обстеження. Вас направлять на загальні аналізи, на УЗД, проведуть зондування і обстежують жовч на наявність паразитів.
7
Залежно від результатів обстеження буде призначено лікування. Якщо в жовчному міхурі присутні камені, то можуть провести хірургічне лікування. При запальних процесах призначать антибіотики, знімають запалення, гепатопротектори, жовчогінні збори, дієтичне харчування, повторне обстеження.
Печінка є найбільшою і дуже важливою травної залозою. Її маса становить близько 1, 5 кг. Печінка бере участь в обмінних процесах і в накопиченні в організмі різних речовин. Вона сприяє виробленню жовчі, синтезує білки і вітаміни, а також перетворює токсини в безпечні речовини.
Інструкція
1
Захворювання печінки характеризуються тупими ниючими болями або відчуттям важкості в правому підребер'ї. Ці болі носять постійний характер протягом усього дня, посилюються при фізичному навантаженні, їзді, вживанні жирів, смажених або гострих страв і заспокоюються в стані спокою.
2
Подібні болі передаються в праву лопатку, спину, можуть відчуватися в правій стороні шиї. Вони супроводжуються нудотою, блювотою, відрижкою, печією, метеоризмом, здуттям живота і гіркотою в роті.
3
Для захворювань печінки можуть бути характерні м'язова слабкість, швидка стомлюваність, млявість, дратівливість, зниження працездатності, непереносимість жирів і порушення апетиту.
4
Нерідко присутні головні болі, навіть схильність до непритомності. Іноді на шкірі помітні невеликі крововиливи. У жінок може відбутися порушення менструального циклу, у чоловіка виникнути проблеми з потенцією.
5
Під час хвороби печінки іноді ви можете спостерігати появу жовтого відтінку шкіри. Одночасно з цим відзначається наявність темного кольору сечі і знебарвлення калу. На тлі жовтяниці, тим більш тривалою, розвивається свербіж шкіри, що говорить про підвищення в крові кількості компонентів жовчі.
6
Найважчим дифузним захворюванням печінки є цироз печінки. Серед зовнішніх симптомів хвороби можна відзначити нездужання, поганий сон, слабкість. Періодично проявляється жовтяниця, свербіж шкіри та крововиливи на шкірі. Хвора людина худне внаслідок порушення травлення і всасиванія.Очень часто на шкірі можна спостерігати розширення дрібних кровоносних судин. Шкіра долонь червоніє, у чоловіків збільшуються молочні залози. Для цирозу печінки характерні болі в правому підребер'ї, збільшення і здуття живота.
Корисна порада
Нерідко багато захворювань печінки протікають з маловираженими клінічними симптомами, проте саме ускладнення може нести величезну загрозу людському здоров'ю і навіть життю. Тому при будь-яких підозрах на хвороби печінки або для профілактики їх розвитку зверніться за консультацією до лікаря, по необхідності пройдіть ультразвукове обстеження, комп'ютерну томографію або лапароскопію. Деякі захворювання взагалі проходять безсимптомно (стеатоз печінки, гемангіома) і виявляються тільки при УЗД збільшенням розмірів печінки.