Як привчити цуценя до горщика.

Привчання до туалету - дуже важливий етап собачого життя. До того як малюк почне проситися на вулицю, пройде кілька місяців. У цей період доцільно привчити цуценя ходити в квартирі в один і той же спеціально підготовлене місце.
Вам знадобиться
  • -стара клейонка;
  • -газети;
  • -одноразові пелюшки.
Інструкція
1
Візьміть шматок старої клейонки і застеліть її газетами. Якщо у вас є можливість, то можна придбати в аптеці одноразові непромокальні пелюшки - вони добре вбирають і не вимагають додаткового миття.
2
Починайте привчати цуценя до туалету з самого першого дня його присутності у вашому домі. Зрозуміти, що малюк хоче в туалет дуже просто: як правило, цуценята облямовують свої природні потреби відразу після сну та їжі, а також в перервах між іграми. Поспостерігайте за вихованцем: як тільки він почав неспокійно обнюхувати підлогу і крутитися, акуратно віднесіть цуценя на приготовлену пелюшку. Дочекайтеся, поки він зробить свої справи і бурхливо похваліть.
3
Якщо щеня зробив калюжку на підлозі, то варто суворим голосом насварити його, віднести на пелюшку і там погладити.
4
Пам'ятайте, що цуценя - це як маленька дитина, йому потрібен час, щоб зрозуміти, чого ж хоче улюблений господар. Саме тому не варто шльопати малюка за провини і вже тим більше тикати в екскременти носом. Крім переляку і нерозуміння ви нічого не доб'єтеся, та й мордочку потім доведеться мити саме вам, адже собаки - це не кішки, які можуть вмиватися самостійно.
5
Якщо малюк категорично не розуміє, що від нього вимагається і продовжує пакостити на підлогу, то можна спробувати наступний спосіб: намочіть шматочок папірця в щенячого лужице і покладіть в горщик. Собаки відмінно орієнтуються по запаху, і такий орієнтир допоможе малюкові швидше збагнути що до чого.
6
Не варто засипати в щеняче туалет котячий наповнювач. Він, звичайно, відмінно вбирає і утримує запахи, але не підходить для маленького цуценя , який намагається спробувати все на смак.
Зверніть увагу
Частіше міняйте газету або пелюшки, собаки - охайні істоти, і ходити в брудний туалет вони не будуть.
Це раніше в моді були величезні собаки, які за розміром і вагою часто випереджали навіть власних господарів. Сьогодні собачки в квартирах мешкають все більше карликові або середнього розміру. Такого малюка можна спокійно пускати до себе на коліна, дозволяти йому забиратися в ліжко і сидіти біля столу на спеціальному стільці. І навіть в туалет на вулицю в погану погоду їх можна не виводити, зараз такі собаки спокійно користуються домашнім лотком. Але як же привчити вашого малюка до цього чудо-пристрою?
Вам знадобиться
  • Домашній вольєр для собак, лоток, частування.
Інструкція
1
Навчіться розуміти, коли саме ваш щеня хоче в туалет. Як тільки ви помітите необхідні зміни в його поведінці, відразу ж відносите цуценя на лоток і чекайте. В цілому, технологія привчання собаки до лотка дуже нагадує ту ж технологію для кішок, тільки є декілька нюансів. По-перше, цуценята, на відміну від кошенят, не починають шкребти лапами по підлозі, якщо збираються сходити в туалет. Саме з цієї причини зрозуміти, коли ж саме потрібно нести малюка на лоток, не завжди просто. Але не турбуйтеся. Поспостерігайте за щеням і дуже скоро ви помітите, як змінюється його поведінка, якщо він хоче в туалет. Щоб спростити собі завдання, носите малюка на горщик відразу після того, як він прокинувся, і відразу ж після їжі.
2
Обмежте цуценяті простір, на якому він може робити калюжі в квартирі. Дуже добре підходить для приручення до лотка закрита кухня або розбірний вольєр. У магазинах для тварин продаються спеціальні модулі для спорудження невеликих вольєрів для собак або інших тварин. Помістіть цуценя в такий вольєр, виділивши для нього окреме місце в квартирі. Встановіть там же годівницю з їжею, місце для сну і лоток. Для того щоб малюку було простіше зорієнтуватися, в лоток покладіть шматочки паперу або тканини з запахом його сечі. А далі технологія все та ж - чекайте, коли цуценя почне проявляти занепокоєння, і садіть його на лоток.
3
Використовуйте команди, заохочення і покарання. Коли садите малюка на лоток, обов'язково говорите: «Туалет», щоб у майбутньому для собаки це слово стало командою. Не забудьте заохотити цуценя після того, як він зробить свої справи саме в лоток. Похваліть і дайте йому що-небудь смачненьке. А от якщо ви помітите, що він пісяє або какає в іншому місці, і застанете його за цією справою, потрібно висловити своє невдоволення. Бити і голосно кричати, зрозуміло, не потрібно, але можна видати неприємний звук або несильно, але прикро клацнути цуценя по носі.
Зверніть увагу
Якщо використовуєте вольєр, не варто тримати в ньому цуценя постійно. Періодично малюка потрібно випускати з клітки для ігор і спілкування з членами сім'ї. Вироблення рефлексу - процес, що вимагає декількох тижнів, тому не варто на цей час позбавляти цуценя радості спілкування і перетворювати його життя в ув'язнення.
Корисна порада
Собаки розуміють похвалу і покарання тільки в тому випадку, якщо вони слідують відразу ж за якимось дією. Якщо ви прийшли додому і виявили калюжу в недозволеному місці, ніякими криками і тикання мордою в це місце ви цуценяті свою точку зору не доведете. Карати треба тільки в тому випадку, якщо ви застукали його на місці злочину.