Як посадити антуріум.

Антуріуми - дуже ніжні і примхливі рослини, що вимагають ретельного щоденного догляду. Пересаджувати треба їх не рідше одного разу на рік. Не можна допустити, щоб рослина зайняло весь простір горщика і коріння виявилися в скрутному становищі. При посадці молодих антуриумов необхідно підібрати правильно не тільки горщик, а й грунт.
Інструкція
1
Підготуйте ґрунтову суміш. Для цього візьміть 2 частини перегною, одну частину грубої, непросіяного волокнистої землі, одну частину торфу і? частини піску. Обов'язково додайте в ґрунтову суміш грубу фракцію, наприклад, невеликі шматочки битої цегли, деревного вугілля, сухої коров'як або розрізаний на дрібні частини пінопласт. Кількість цієї фракції, котра покращує фізичні властивості суміші (водопроникність і повітропроникність), повинно скласти не менше 10 відсотків від загального обсягу грунту.
2
Перевірте рН підготовленого грунту. Вона повинна бути слабокислою.
3
Для посадки молодих антуриумов використовуйте невисокі, але широкі горщики, що мають діаметр близько 7-9 сантиметрів. Дорослі рослини посадите в горщики більшого розміру (діаметром 20-30 сантиметрів). Вибирайте горщики, зроблені з пластику, а не з кераміки. Це допоможе підтримати температуру ґрунту на постійному рівні, тобто вона буде завжди дорівнювати температурі повітря в кімнаті. Тоді антуриуми будуть довго і пишно цвісти.
4
На дно горщиків покладіть дренажний шар товщиною в 3 сантиметри. Це забезпечить доступ повітря до крихких коріння рослин.
5
Серед паростків, що вимагають посадки, виберіть тільки ті, які мають 5-6 листочків, і обережно опустіть в підготовлений горщик. Обов'язково посадіть рослину трохи нижче, ніж вони сиділо раніше. Уважно стежте за листям і корінням, щоб випадково їх не пошкодити, вони у антуриумов дуже слабкі і легко ламаються.
6
Насипте навколо опущеного в горщик паростка ґрунтову суміш і злегка ущільніть її. Утрамбовувати землю не треба, інакше коріння не отримають достатньої кількості повітря і антуріум загине.
7
Помістіть посаджене рослина в тепле місце, захищене від холодних протягів, і регулярно поливайте м'якою водою, обов'язково кімнатної температури. Періодично також обприскуйте антуриуми, а при яскравому сонці затінюють їх.
8
Якщо рослина досить високе, то підв'яжіть його до опори. В іншому випадку воно може зламатися або викрутитися з землі.