Як розмножувати герань. чи можна розмножувати крупноцветущую герань живцями.

Герань давно прижилася на російських просторах. Сьогодні цей невибагливий квітка можна зустріти майже скрізь. У Росії особливо поширений сорт Метеор, який можна відрізнити за яскравим, пурпуровим квіткам і коричневою обводке на махрових листках.
Інструкція
1
Герань можна купити в будь-якому квітковому магазині, але виростити її своїми руками представляє особливе задоволення для любителів домашньої флори і завзятих садівників. Насіння для розмноження збирають до того, як розтріскаються насіннєві коробочки, бо інакше їх буде складно знайти. Висівають розсаду на початку весни, для цього береться субстрат з дернової землі, піску і торфу в співвідношенні два до одного. Сходи з'являться через 10-12 днів, якщо дотримуватися всіх умов - посіви потрібно регулярно зволожувати і зберігати під склом далеко від прямих сонячних променів.
2
Герань можна розмножувати живцями, роблять це восени, влітку і навесні - у липні, лютому і березні. Рослини краще черенковать восени, щоб на наступний рік насолоджуватися його буйним цвітінням. При весняному живцюванні герань зацвіте в той же рік, але квіти будуть значно дрібніші.
3
Всупереч сформованій традиції використовувати пікірувальні ящики для вкорінення живців, можна підійти до цієї справи значно простіше. Наприклад, скористатися горщиками з субстратом для одночасного вкорінення живців. У цьому випадку земляну суміш готують в інших пропорціях, відповідних для росту і розвитку дорослої рослини.
4
Висаджують держак наступним чином: в невелику ямку насипте трохи річкового піску, який перед цим потрібно промити і висушити, покладіть держак, обіжміть його землею і полийте. Щоб він укорінився, протягом 10-12 днів потрібно дотримуватися спеціальний температурний режим - до 20 градусів тепла.
5
Для гарного росту і розвитку рослини обов'язково прищипують. На початку весни герань поміщають в парники, а до початку літа молоді рослини висаджують на клумби. Постійним місцем для герані також можуть служити ящики, рабатки або великі горщики. Герань прийнято вважати кімнатною рослиною, але в повну силу вона розвивається тільки в оранжереї, щорічно радуючи око яскравими квітами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4VKLn7kv0wM