Як намалювати картину фарбами.

Якщо у вас з'явилося бажання що-небудь намалювати, але ви ніколи не тримали пензлик в руці, не впадайте у відчай. У цій справі головне - це старання і величезне бажання. Виберіть нескладний пейзаж або натюрморт і приступайте до справи.
Вам знадобиться
  • - місце для малювання (стіл, планшет, мольберт;
  • - аркуш паперу для малювання;
  • - фарби (акварельні;
  • - кілька пензликів різної товщини;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - склянка з водою;
  • - палітра;
  • - канцелярські кнопки або малярський скотч;
Інструкція
1
Закріпіть аркуш паперу для малювання до робочого місця. Якщо ви використовуєте мольберт, то акуратно прикріпіть лист з кожного кута за допомогою канцелярських кнопок. При роботі на планшеті можна закріпити лист малярським скотчем. При відсутності мольберта або планшета розташуйте лист на звичайному столі.
2
Оберіть композицію. Нехай це буде не складний пейзаж або невеликий натюрморт з трьох предметів. Для початку відзначте на аркуші центр композиції. Для цього проведіть дві діагональні лінії. Місце їх перетину і буде центром майбутньої картини. Проведіть лінію горизонту (також це може бути лінія далекого краю столу, якщо ви пишіть натюрморт).
3
Намітьте простим олівцем основні контури предметів. Нехай лінія буде тонка, злегка помітна, щоб при необхідності її можна було легко стерти. Якщо що то ви намітили не так, акуратно зітріть лінію гумкою, намагаючись не затерти папір.
4
Після того, як завдано основний малюнок, приступайте до кольору. Для цього необхідно мати фарби, пензлики, склянка з чистою водою і палітру. Палітру використовуйте для змішування кольорів, не забувайте частіше промивати її, щоб кольори не були брудними. Спочатку нанесіть колір на найсвітліші місця. Залишайте не зафарбованими місця відблисків. Намагайтеся не перетемніть тон, так як освітлити його потім буде дуже складно. Визначтеся з тінню, акуратно нанесіть фарбу на тіньові місця зображуваних вами предметів. Намагайтеся мінімально використовувати чорний колір. Кожна тінь містить в собі різні кольори. Враховуйте колірні рефлекси від предметів, адже кожен з них дає свою тінь на поруч стоїть об'єкт. Не кваплячись покривайте кольором предмети і не забувайте про фон. Контур предметів на першому плані обводьте чіткіше. Те, що знаходиться на задньому фоні, має виглядати більш розмитим. Намагайтеся не зациклюватися на одному предметі, працюйте на всій поверхні листа. Творчих вам успіхів!
Корисна порада
Найчастіше вставайте і дивіться на свою роботу з боку. Так краще видно всі недоліки і недороблені місця. Ви можете розділити роботу на кілька етапів. Якщо картина великого розміру, то не варто намагатися намалювати все за один раз. Міняйте воду в склянці і промивайте палітру в міру загрязненія.Для акварельних фарб краще підібрати спеціальний папір, вона краще вбирає вологу. На такому папері фарба не буде розтікатися і папір не втратить форму.Карандаш для начерку вибирайте середньої м'якості. Він не подряпає папір і легше стирається гумкою.
Для того щоб писати картини, зовсім не обов'язково закінчувати художнє училище. Більше того, саме самобутність полотен, написаних непрофесійними художниками, часто виділяє їх із загального ряду, привертає до них увагу. Щоб почати писати картини, потрібно зовсім небагато. Перш за все, бажання.
Вам знадобиться
  • Олійні фарби, полотно на підрамнику, кисті.
Інструкція
1
Якщо ви ніколи раніше не тримали в руках пензля, спробуйте для початку малювати акварельними фарбами. Це дозволить вам на практиці пізнати ази мистецтва малювання. Спочатку олівцем накидайте контури малюнка, потім почніть покроково, по верствам, опрацьовувати його фарбами. Пам'ятайте про те, що після кожного нанесеного шару фарб малюнку необхідно дати висохнути.
2
Складнішою є техніка роботи олійними фарбами. Спочатку приготуйте полотно, для нього буде потрібно лляна або конопляна тканина. Бавовняні, синтетичні та інші тканини непридатні. Полотно натягніть на підрамник і закріпіть дужками або дрібними гвоздиками. Поверхня натягнутого полотна повинна бути гладкою, без перекосів.
3
Змочіть полотно теплою водою з пульверизатора, потім проклейте остудженим столярним клеєм, за консистенцією він повинен нагадувати густий кисіль. Наносите клей шевської щіткою, надлишки видаляйте металевою лінійкою. Всі пори повинні бути закриті, але сітчастий рельєф полотна повинен залишитися - це важливо.
4
Просушите полотно при кімнатній температурі. Якщо на ньому видно горбки від потовщення ниток, необхідно обережно прошлифовать ці місця шматочком пемзи. Шліфуйте обережно, щоб зберігся рельєф полотна. Пензлем кошторисі порошок пемзи, потім знову проклейте полотно рідким підігрітим клеєм і добре просушіть.
5
Загрунтуйте полотно. Існує безліч рецептів грунту, відшукайте і виберіть для себе найбільш підходящий. Один з рецептів (казеїновий грунт, у вагових частинах): казеїн - 10-15, нашатирний спирт (25%) - 2-3, мед або гліцерин - 2-3, пігмент - 20-35, вода - 120-160. В якості пігменту використовують різні види білил - баритові, свинцеві, цинкові і т.п. Можна використовувати готовий магазинний грунт. Загрунтований і просушений полотно повинен бути білим, без плям, на ньому повинна проглядатися фактура полотна.
6
На папері виконайте малюнок майбутньої картини, потім перенесіть його на полотно. Нанесіть перший тонкий барвистий шар - подмалевок. Для нього можна використовувати розбавлені олійні фарби, подмалевок закладає колорит і тональність картини. На цьому етапі не опрацьовуйте тонкі деталі і тіні. Дайте подмалевку просохнути.
7
Приступайте до опрацювання тіней і деталей картини. Це найважча частина роботи, на неї йде основна частина часу. Є різна техніка письма: фарбу можна наносити великими мазками, рельєфно, а можна дуже тонко, не приховуючи фактуру полотна. Другий спосіб дозволяє економити фарби, при цьому поверхня картини з проступають рельєфом полотна виходить дуже красивою.
8
Працюючи з останніми шарами картини, додайте в фарби лляне масло або лак. Це зробить кольори більш насиченими. Готове полотно має дуже добре просохнути - зазвичай рекомендують чекати не менше року, але багато сучасні художники вважають достатнім термін у декілька тижнів. Після цього покрийте картину безбарвним лаком - наприклад, акрил-фісташкові, акрил-стирольним.