Як вирощувати фуксію.

Гостя з Центральної і Південної Америки красуня-фуксія грунтовно прижилася в будинках і на дачних ділянках російських громадян. Визначити приналежність цього колоритного квітки до знаменитого сімейства складно для дилетанта, тому що сортів у фуксії досить багато - щорічно селекціонери виводять нові види чудесного рослини на радість любителям-садівникам.
Інструкція
1
Незважаючи на заморське походження квітки, виростити фуксію не складно, досить слідувати простим правилам. Ті, хто вирощують її, знають, наскільки важливо правильно формувати крону рослини. Це трудомісткий і творчий процес, що вимагає не тільки знання справи, а й любові до цієї роботи. Перш за все, вирішите, яким ви хочете бачити кущ і уявіть собі його майбутню форму. Головне, не захоплюватися, бо сильна прищипка може пошкодити рослині, а ви не зможете насолодитися його буйним цвітінням.
2
При пересадці фуксій зазвичай використовують замішаний грунт, приміром, можна скористатися торфом, додати в грунт перегній і компост, хорошим добривом служить деревна зола і готові добавки, які можна купити в спеціалізованому магазині. Комплекс цих добрив дає прекрасний результат - великі кущі з густою красивою кроною і великими, яскравими квітами.
3
Шанувальники фуксій, які тільки починають вирощувати ці квіти, стикаються зі складнощами при виборі горщика. Строгих обмежень на це немає, як правило, живці садять в «десятки», а готові кущі з розвиненою кореневою системою поміщають в ємності до п'ятнадцяти сантиметрів, але можна вибрати посуд побільше.
4
Поливають фуксії помірно, намагаючись, щоб на час вегетації грунт залишалася вологою. До висвітлення фуксії відносяться неоднозначно - інші сорти цієї квітки люблять сонце, інші вважають за краще залишатися в тіні. Фуксії не виносять дуже високих температур, від палючих сонячних променів може постраждати коренева система рослини.
5
Фуксия любить вологу, квітка потребує рясного поливу, особливо під час цвітіння. Але головне, не переборщити, бо надлишок води може привести до загнивання коренів.
6
Головні вороги фуксії - це кліщі, трипса та білокрилки. Від шкідників квіти потрібно оберігати, починаючи з другої половини липня. Для цього фуксії обприскують спеціальними препаратами, такими як «Акарін», «Актелік», «Санмайт», «Командор», «Ніссоран».
Фуксію вирощують як вдома, так і на вулиці, її поміщають в підвісні корзини або формують з неї кущі і штамбові дерева. Однак в умовах холодної зими ці рослини гинуть у відкритому грунті, тому фуксію переносять восени в прохолодне місце.

Особливості

Фуксия теплолюбна, проте існують форми, здатні переносити невеликі заморозки. Їй потрібні регулярні поливи, але без надлишку води. Ця рослина не переносить великої кількості вологи в грунті, краще за все воно росте в злегка затінених місцях, захищених від вітру. Прямі сонячні промені для фуксії небажані, в жаркий день квітки і листя можуть отримати сильні опіки.

Вирощування і догляд

Фуксію висаджують у відкритий грунт в період з кінця травня по початок червня. Рослина вкорінюється приблизно через 2 тижні після посадки, швидко йде в ріст і незабаром зацвітає. Як правило, фуксія цвіте до кінця вересня або початку октября.Частие обприскування, регулярний полив і підгодівлі, а також свіже повітря сприяють рясному тривалому цвітінню і пишному росту фуксії. Рослина прекрасно почувається влітку на відкритому повітрі і менше страждає від шкідників. В жаркому і закритому приміщенні з сухим повітрям на нього нападає павутинний кліщ, білокрилка і тля. Якщо це сталося, слід підвищити вологість, а потім обробити фуксію засобами захисту. Найкраще зробити це на вулиці в безвітряну погоду, в тені.Фуксію садять в горщики світлого кольору, вони менше нагріваються на сонці. Субстрат повинен бути рихлим і помірно вологим. Для того щоб уникнути застою вологи, на дно горщика насипають дренажний шар дрібної гальки або керамзіта.Растеніе підгодовують один раз в тиждень рідкими добривами, призначеними для балконних квітів. Підгодівлі починають, коли на фуксії з'являються перші бутони. У вересні їх припиняють для визрівання пагонів.

Розмноження

Фуксію можна розмножувати живцями в будь-який час року, але найкраще робити це навесні. Влітку розмноження утруднене, оскільки живці часто загнивають, не встигнувши дати коренів. З молодих живців видаляють всі нижні листки, які можуть стикатися з водою. Залишилися листя можна наполовину вкоротити, якщо вони занадто великі, так як зайве випаровування вологи послаблює молоде рослина, у якого ще немає власних корней.Черенкі фуксії поміщають в стакан з водою, для цього можна використовувати звичайну фільтровану воду. Якщо листя втратять тургор, стакан з держаком слід поставити в теплицю або накрити прозорим пакетом. Процес утворення коренів займає приблизно 10-14 днів. Не потрібно чекати, поки вони стануть довгими. Фуксію висаджують в субстрат, коли на держаках з'являється кілька молодих корінців.