Як налаштувати RAID-масив.

Для підвищення ступеня надійності системи і для збереження важливих файлів при відмові операційної системи або жорсткого диска рекомендують створювати RAID- масиви . Здійснити даний процес можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - жорсткі диски;
  • - RAID-контролер.
Інструкція
1
Існують три основні типи RAID-масивів. Виберіть той з них, який вам підходить більше за інших. Врахуйте дуже важливий нюанс: для створення різних видів RAID-масивів потрібна різна кількість жорстких дисків.
2
Якщо ваша мета - збільшення продуктивності операційної системи, то створіть масив рівня RAID 0 (Stripping). Зверніть увагу на наступний нюанс: для істотного підвищення продуктивності комп'ютера необхідно підключати жорсткі диски до різних IDE-портам, а не використовувати RAID-контролери.
3
Якщо основною метою створення RAID-масиву для вас є збереження даних у разі відмови одного з дисків, то створіть масив RAID 1 (Mirroring). В даному випадку одна група жорстких дисків буде дзеркалом інший. Тобто всі дані будуть записуватися в кожну групу. В даному випадку можна використовувати RAID-контролери, тому що на продуктивність системи створення такого масиву практично не впливає.
4
Найбільш якісний тип RAID-масиву - RAID 10 (0 + 1). Він поєднує в собі функції обох вищеописаних видів. Недоліком такого виду є той факт, що для його створення потрібно як мінімум чотири жорсткі диски. Якщо у вас є необхідна кількість вінчестерів, то створіть масив RAID 10.
5
Підключіть жорсткі диски до RAID-контролерів або вільним слотам IDE на материнській платі. Увімкніть комп'ютер і натисніть клавішу Del. Після входу в меню BIOS відкрийте пункт Boot Device. У полі Device Settings виберіть із запропонованих варіантів тип роботи з дисками RAID.
6
Збережіть зміни. Перезавантажте комп'ютер. При старті завантаження ПК з'явиться повідомлення, в якому буде вказана клавіша, після натискання якої відкриється меню налаштувань RAID-масиву. Натисніть потрібну клавішу.
7
Оберіть вид RAID-масиву. Вкажіть призначення кожного жорсткого диска в масиві. Збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер.