Як перевірити знос шин. знос шин Як перевірити.

«Лиса» гума або шини з недостатньою висотою рисунка протектора дуже часто є причиною аварій на дорогах. Згідно з пунктом 4.5.1 ця висота на шинах для легкових автомобілів повинна бути не менше 1.6 мм; для зимових шин і шин, маркованих знаком "M + S" - 4.0 мм; для автобусів - 2.0 мм і для вантажних автомобілів - 1.0 мм.
Вам знадобиться
  • - вимірювач протектора шин,
  • - штангенциркуль,
  • - лінійка.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно відзначити, що перевірити знос шин ви можете в будь-якому автосервісі, на будь-якій станції техобслуговування автомобіля. Фахівці проведуть повну ретельну перевірку з професійними висновками та рекомендациями.Самостоятельно перевірити знос ви можете за допомогою вимірювача протектора шин. Зарубіжний і вітчизняний виробник випускає їх сьогодні найрізноманітніших видів і модифікацій, включаючи ціфровие.Вставьте щуп вимірника в паз протектора і рахуйте показання на лінійці або електронному табло. Зіставте їх з вимогами ПДР і зробіть висновок.
2
Перевірити знос шин можна також за допомогою штангенциркуля. Вставте голку інструменту в поглиблення перевіряється ділянки та опустіть корпус на поверхню шини . Вважайте результат.Можно проробити вимір залишкової висоти протектора за допомогою металевої лінійки. Відмітка «0» на лінійці знаходиться на початку полотна. Вставте лінійку цим кінцем в паз. Показання ризики, що збігається з поверхнею шини , дасть вам залишкову висоту малюнка протектора.
3
Деякі зарубіжні виробники (наприклад, Michelin і Nokian) випускають шини з нанесеними на внутрішній частині протектора цифрами. Цифри стираються разом з гумою, і що збереглися, таким чином, вказують на залишкову висоту малюнка. Орієнтуючись на ці показання, ви також не пропустіть момент, коли шини пора змінюватиме.
4
В США і Західній Європі знос шин перевіряють за допомогою монет: однодолларовой, одноцентової, монети номіналом в 1 євро. Монету вставляють в найбільш зношену частину покришки, і по виступаючим частинам зображення визначається залишкова висота протектора. Приміром, на доларі - це волосся Вашингтона, на одноцентової монеті - маківка Лінкольна, на євро - золота частина монети повинна потопати в протекторе.Ви можете скористатися вітчизняної двухрублевой монетою. Опустіть монету вниз головою орла в паз протектора. Якщо верхівки втоплені або впритул до поверхні шини - все нормально, ще можна їздити.
Корисна порада
Від передчасного зносу шин допоможе їх своєчасна взаємозаміна.