Як зробити м'яку книжку.

Яскраві і красиві розвиваючі іграшки необхідні кожній дитині для повноцінного розвитку його творчих та інтелектуальних здібностей. Багато батьків купують такі іграшки в магазині, але набагато більш дорогим і цінним подарунком для дитини стане розвиваюча іграшка, зроблена люблячими руками мами і тата. Інтерактивним і корисним предметом, в якому дитина зможе знайти масу цікавого і нового для себе, буде м'яка розвиваюча книжка, підходяща навіть для самих маленьких дітей.
Інструкція
1
Створюючи м'яку книжку , підключіть фантазію і вийміть з домашніх шаф все, що може знадобитися для рукоділля. Вам знадобляться самі різні клапті кольорової тканини, тасьма, намистини, аплікації, бісер, шнурки, гумки, липучки, папір і целофан, кольоровий картон, і багато іншого.
2
Для пошиття самих сторінок використовуйте різнокольорову тканину, проклеівая її зсередини флізеліном для міцності. Всередину кожної сторінки ви можете вкласти лист синтепону - так книжка буде більш об'ємною.
3
Продумайте ескіз книжки заздалегідь і накидайте вміст кожної зі сторінок на папері. Для малюків не варто робити книжку з великої кількості сторінок - достатньо п'яти-шести аркушів, у кожного з яких буде дві сторони.
4
Оберіть, якого кольору буде кожна сторінка, і відповідно нанесіть на потрібні відрізи тканини контури сторінки з припусками на шви, за якими тканину потрібно вирізати. Не забудьте зробити на кожній готової сторінці отвори і оформити їх люверсами, або пришити до сторінці петельки - тоді книжку можна буде легко розібрати, додати в неї нову сторінку, а потім знову зібрати на стрічку або шнурок.
5
В процесі пошиття кожної сторінки вкладайте між двома шарами тканини, проклеєного флізеліном, шар синтепону. У тканину для обкладинки вкладіть лист картону, щоб книга була щільною і міцною. Незнімні аплікації з тканини проклейте флізеліном з вивороту і пристрочите до сторінок швом "зигзаг".
6
Деякі аплікації можна зробити опуклими - для цього перед пришиванням заповніть простір між аплікацією і тканиною сторінки синтепоном. Знімні елементи пришити до липучкам - це можуть бути сонце, місяць, хмари, квіти, і так далі. Дитина зможе переміщати по сторінках знімні аплікації і приклеювати їх на нові місця.
7
Деякі елементи книжки прикріпляйте до шнурка, а шнурок пришивайте на сторінку так, щоб картинки і фігурки можна було піднімати і опускати вгору. Наприклад, на основі цього принципу можна зробити странічку- акваріум.
8
Для того щоб дитина розвивав дрібну моторику, корисно зробити одну зі сторінок книги у вигляді отворів і шнурівки, яку малюк зможе розшнуровувати і зашнуровувати назад. Також корисний буде кишеньку, що застібається на липучку, в якому будуть знаходитися найрізноманітніші предмети - шматочки тканини, хутра, ключики, великі намистини, прив'язані на нитку, і так далі.
9
Розвинути творче мислення і уява допоможе сторінка-будиночок, в якому дитина зможе відкривати двері і вікна, дивитися, що відбувається «всередині» будиночка, а також переміщати фігурки мешканців з поверху на поверх.
10
Для аплікацій та фігурок використовуйте несипучих м'які тканини - фетр, фліс, фланель. Також пришивайте до книжки різноманітні застібки, гудзики різних форм і кольорів, і багато іншого. Така книжка розважить малюка і допоможе йому розвинути свої здібності.