Як зробити міцелій гливи.

Багато людей люблять гриби, але не замислюються про те, що їх можна вирощувати вдома, замість того щоб купувати в магазині. Для цього потрібно всього лише освоїти нескладну технологію вирощування грибного міцелію в домашніх уловиях, а отриманий урожай можна і використовувати самому, і продавати. Початківець фахівець з вирощування грибів може зробити вдома просту лабораторію з вирощування міцелію гливи .
Інструкція
1
Підготуйте місце для лабораторії - вона повинна розташовуватися в чистому приміщенні з невисокою вологістю не більше 70% і температурою від 20 до 24 градусів. Якщо температура в приміщенні нестабільна, використовуйте обігрівач.
2
Регулярно прибирати приміщення, щоб у ньому не було пилу, а також уникайте протягів. Для роботи вам буде достатньо півтора квадратних метрів. Для вирощування міцелію використовуйте пластикові ємності невеликої глибини.
3
Також вам буде потрібно регулярне висвітлення над робочим столом. Підготуйте для роботи 15 пробірок з ватяними пробками і штативом для зберігання, конічну колбу ємністю 500 мл з пробкою, а також хімічний стакан об'ємом 500 мл. Крім того, вам знадобляться бактеріологічна голка, пінцет, скальпель, піпетки, пластикові чашки Петрі, електроплита, спиртова горілка та дезінфікуючі засоби.
4
Для формування міцелію шматочок свіжої гливи поміщають в живильне основу з картопляно-глюкозного агару. Слідкуйте за тим, щоб умови, в яких росте міцелій, були стерильними - регулярно прибирати кімнату і дезінфікують робочу поверхню. Все обладнання перед роботою з культурою гриба стерилізують на пальнику.
5
Живильну основу розчиніть в киплячій воді в колбі, а потім розлийте її по стерильним чашкам Петри, піднімаючи кришки. На кожну чашку доводиться по 10 мл живильного розчину, який попередньо потрібно простерилізувати в пробірках, закритих пробками і обгорнутими фольгою.
6
Піпеткою об'ємом 10 мл розливайте складу по чашках, а потім дочекайтеся її остигання і вкладете в неї шматочки тканини гриба. Перед тим, як нарізати гриб на шматочки, промийте і продезінфікуйте його, а потім розріжте стерильним скальпелем. Шматочки тканини виймайте з середини гриба бактеріологічної голкою.
7
Поміщайте в живильне середовище по три-чотири шматочки в кожну чашку. Чашки закрийте кришками і залиште на кілька днів в умовах кімнатної температури. В результаті у вас повинна вийти чиста культура міцелію у вигляді білого пуху. Чашки, уражені пліснявою червоного або зеленого кольору краще викинути.
8
Наступний крок - це отримання грибниці. Для цього візьміть високоякісні злакові зерна і змішайте їх з двома частинами води. Прокип'ятіть зерна 15 хвилин, висушіть і змішайте з 1,3% гіпсу і 0,3% вуглекислого кальцію.
9
Заповніть пляшку зернами на дві третини і простерилизуйте. У кожну банку покладіть три шматочки пітательнйо середовища з міцелієм. Через три тижні міцелій розростеться.
Серед городників і садівників останнім часом все більшої популярності набуває вирощування грибів. Грибівництва можна займатися протягом усього року, отримуючи натуральний, поживний і дуже смачний продукт. При бажанні можна виростити в домашніх умовах гриби гливи , які можна використовувати як для потреб своєї родини, так і на продаж.
Вам знадобиться
  • - міцелій гриба глива
  • - лузга насіння соняшнику
Інструкція
1
У першу чергу з'ясуйте, чи можна придбати у вашому населеному пункті міцелій гриба глива, тому що саме на його основі і робляться посіви. Міцелій складно з чим-небудь переплутати - його пророщують, як правило, на пшениці, і продають в розфасованому вигляді в упаковках по кілька кілограмів.
2
Далі придбайте лузгу насіння соняшнику, яка буде служити грунтом для розвитку грибниці. Знайти її ви зможете на будь-якому заводі з переробки і виробництва соняшникової олії.
3
Проварите лузгу в окропі, викладіть, дайте охолонути, а потім починайте закладати її у великий пакет. Перший шар лушпиння повинен відповідати 3-5 сантиметрам. Потім розламайте міцелій гриба, дрібно покришити і просійте на площі першого шару лузги. Після закладаєте другий шар лушпиння, сієте міцелій, точно також засіваєте і третій шар.
4
У загальній складності на один пакет рекомендується витрачати приблизно 250-300 грам міцелію гливи . В одному пакеті повинно бути близько 5-7 шарів міцелію, більше робити не варто. Зауважте пакет міцними нитками, краще всього для цих цілей підійдуть капронові нитки, якими прошивають підошву взуття.
5
Після того, як блок готовий, необхідно зробити невеликі надрізи з боків пакета. Це потрібно для того, щоб до мицелию надходив кисень, необхідний для росту грибів. Надрізів потрібно зробити не більше 15-20 штук, інакше пакет може просто розсипатися.
6
Підготуйте подібним чином необхідну кількість пакетів і поставте їх в сире місце, найкраще в підвал.
7
Приблизно через 15-20 днів пакети обростуть щільним мохом і придбають білий колір. З отворів пакетів полізуть перші пагони гриба, які називаються примордіїв. Маленькі пагони потребують вологи, але, ні в якому разі не можна їх поливати водою. Просто приміщення має бути дуже вологим і сирим, і тоді через 7-10 днів з'являться вже повноцінні гриби. Виростити в домашніх умовах гриби глива досить просто, необхідно лише дотримуватися цих простих правил.