Як визначити генотипи батьків. Як дізнатися генотип за кольором очей.

Визначити генотипи (сукупність генів даного організму) батьків можна, знаючи генотипи дітей, в ідеалі декількох. Генотипи можна частково або навіть повністю скласти по фенотипам (совокупностям всіх ознак і властивостей організму).
Інструкція
1
Вирішуйте завдання визначенню генотипу батьків з відомими фенотипами за наступним алгоритмом: 1. Визначте які ознаки є домінантними (проявляються як в гомозиготному, так і в гетерозиготному стані), а які рецесивними (проявляються тільки в гомозиготному стані). Спробуйте це зробити за умовою завдання. Якщо за умовою визначити не виходить, скористайтеся спеціальними таблицями, в яких вказані домінантні і рецесивні прізнакі.2. Намалюйте умову задачі схематично, використовуючи загальноприйняті позначення: А, В - домінантні гени, а, b - рецесивні гени.3. Зі схеми буде видно якими є відсутні гени: домінантними або рецессівнимі.Еслі же відомі генотипи дітей, завдання спрощується. Записуйте генотипи дітей, потім аналізуйте який з пари генів міг піти від матері або батька.
2
Розберіться детальніше на прикладі задачі. У Захара і Єлисея очі сірі, а у їх сестри Алефтіна - зелені. Мати цих дітей сіроока, хоча обидва її батьки мали карі очі. Ген, відповідальний за колір очей розташований в нестатевий хромосомі (аутосоме). Визначити генотипи батьків і детей.По лінії матері бачите, що сірий колір очей, це рецесивний ознака, т.к. він проявляється тільки в гомозиготному стані, тобто при зустрічі двох однакових генів. В гетерозиготному ж стані ця ознака витісняє домінантний ген, в даному випадку відповідає за зелений колір глаз.Запісивайте рішення так: А - ген, що відповідає за зелений колір очей (домінантний), а - ген, що відповідає за сірий колір очей (рецесивний). Позначте відомі ознаки буквамі.P: мати: аа батько: __G: мати: a батько: __F: aa, aa, AaДалее міркуйте так: якщо у синів сірі очі (ознака, яка проявляється в гомозиготному стані), один ген у них від матері , а інший від батька, отже, у батька теж мається рецесивний ген. Якщо у дочки присутній домінантний ген, то він точно пішов від батька, т.к. у матері його бути не може (через те що її очі сірого кольору) .Составляйте повну схему: P: мати: аа батько: АаG: мати: a батько: А, АF: aa, aa, AaЗадача вирішена.
Корисна порада
Вирішуйте все поетапно, не кваплячись, і тоді всі ваші завдання будуть вирішені.