Як визначити розмір лиж.

Лижі - одне з найбільш поширених зимових захоплень. Успіх катання на них буде залежати від підібраного інвентарю. Довжина лиж визначається, виходячи з росту спортсмена і їх призначення.
Інструкція
1
Якщо ви віддаєте перевагу класичному ходу, то лижі повинні бути довше вашого зростання на 20-30 см. Можна визначити довжину лиж ще одним способом: необхідно витягнути руку вгору і від отриманого зростання відняти 10 см. Лижі для ковзанярського стилю трохи коротше, ніж для класичного. До зростання спортсмена додається 15-20 см. Для початківців лижників спорядження може бути ще коротшим.
2
При виборі лиж для дитини врахуйте, що великий запас в довжину створить незручність при катанні. Також враховуйте не лише зростання вашого чада, а й вік і вагу. Для молодших школярів довжина лиж повинна бути не вище ліктя, для старших школярів діють ті ж правила, що і для дорослих. Зверніть увагу і вагу дитини. Дітворі масою до 20 кг лижі повинні бути близько 70-80 см, від 20 до 30 кг - 90 см, 30-40 кг - 100 см. Якщо дитина тільки починає кататися, то довгі лижі будуть великою перешкодою.
3
В даний час стало дуже популярним захоплення гірськими лижами. Вони представлені величезною різноманітністю моделей. Залежно від виду пересування вони діляться на кілька категорій.
4
Рейслінговие лижі для професійних гонщиків, призначені для спуску по крутих спортивним трасах, а також гірські лижі для спортивного слалому повинні бути в довжину на 10-15 см нижче росту спортсмена. При цьому лижі для слалому повинні бути забезпечені невеликим богів вирізом (7-15 мм в радіусі).
5
Лижі для скі-кросу, або трас довжиною 1200-1500 м з об'їздом різних фігур і значними перепадами в висотах, повинні мати бічний виріз радіусом 17-21 мм. При цьому довжина лиж, як правило, дорівнює зростанню гонщика або може бути коротше на 10 см.
6
Карвінгові лижі, призначені для спуску по підготовлених схилах, повинні бути шириною в найвужчому місці 65-68 мм. Їх довжина повинна бути на 15-20 см нижче росту лижника.
Для кожного лижника його інвентар є найчастіше предметом особливої гордості. Але одного наявності відомої торгової марки буває недостатньо. Для комфортного катання на лижах необхідно правильно вибрати їх розмір. Це стосується як гірських лиж, так і бігових. Параметрами, які слід враховувати при виборі ростовки, є вага спортсмена і його зростання.
Інструкція
1
Визначте конкретні умови, в яких ви припускаєте кататися. Що стосується гірських лиж, то при підборі ростовок слід зупинитися на кількох варіантах. Вибір довжини лиж буде визначатися не тільки вагою спортсмена, а й рівнем володіння технікою, конкретною моделлю лиж, їх жорсткістю, а також особливостями схилу.
2
Для спрощеного розрахунку ростовки лиж, використовуваних при катанні на гірськолижній трасі, використовуйте пріблізтельние розрахунки. Так, для більшості спортсменів-чоловіків при вазі від 60 до 100 кг і зростанні 165-190 см підійдуть лижі довжиною 165 см (вони гарні при короткому повороті) або 170-175 см (така довжина зручна для середньої або великої дуги). Для жінок при вазі 45-75 кг і зростанні 150-180 см основні ростовки будуть коливатися в межах 155-165 см.
3
Вибирайте лижі коротше стандарту на 5-10 см, якщо ви плануєте кататися на добре підготовлених схилах або на схилах пологих і коротких. Також зменшите довжину лиж, якщо ваш зріст менше, ніж зазначено в основний ростовці. Якщо ви новачок і віддаєте перевагу неквапливе і обережне катання, довгі лижі також ні до чого.
4
Якщо ваш зріст вище 190 см, подовжите ростовку на 10 см. Також це потрібно при катанні по схилах великої протяжності або відрізняється високою крутизною. Якщо покриття схилу має особливості, наприклад, коли доводиться кататися в глибокому снігу, лижі вибирайте ще більше по довжині.
5
Для більш точного визначення оптимальної довжини лиж в залежності від ваги використовуйте наведену тут таблицю.
6
При виборі бігових лиж насамперед враховуйте свій ріст. Для пересування класичним ходом вибирайте лижі, довжина яких дорівнює відстані від підлоги до середини долоні витягнутої вгору руки. Для вільного («конькового») ходу лижі повинні бути істотно коротше. Конкретна довжина лиж для пересування «коником» залежатиме також від особливостей вашої техніки і досвіду. Найкраще підібрати розмір для бігових лиж дослідним шляхом.