Як навчитися катанню на ковзанах.

Катання на ковзанах - досить корисне і приємне проведення часу в зимовий час. Особливо, якщо ви вже досить впевнений у собі спортсмен. А от новачкам, вперше виходять на лід, саден і синців рідко вдається уникнути. Щоб катання на ковзанах доставляло вам тільки задоволення, необхідно йому навчитися.
Інструкція
1
Купуйте або беріть напрокат ковзани, слушно вам за розміром. Чим щільніше черевик сидить на нозі, тим легше вам буде керувати ним. Якщо він занадто вільний чи малий, то ви малюєте стерти шкіру. При катанні на закритому катку або при теплій погоді теплий носок не знадобиться. Зауважте щільно шнурки, краще потім трохи послабити, ніж нога буде вільно бовтатися в черевиках.
2
Вийшовши на лід, пам'ятайте, що ноги повинні бути завжди трохи зігнуті в колінах. Відштовхуватися зубцем ні в якому разі не слід. Можна навіть надіти хокейні ковзани, щоб забути на якийсь час про його існування. Відштовхуватися потрібно внутрішнім ребром вільної ноги. Щоб зрозуміти, як це потрібно робити, трохи нагнися черевики один до одного. Так ви встанете на внутрішню поверхню ребра леза. Ось приблизно з такого становища і потрібно відштовхуватися.
3
Потім розведіть шкарпетки ковзанів трохи в сторони, ноги повинні перебувати під невеликим кутом, а не паралельно. Руки для підтримки рівноваги розведіть і сміливо починайте рух. І пам'ятайте, що не відштовхуйтеся зубцем.
4
В процесі їзди переносите тягар з однієї ноги на іншу, для цього по черзі випрямляйте коліна і знову згинайте, а відштовхуйтесь вільної ногою. Ви вже трохи їдете!
5
Щоб загальмувати, виставите одну ногу вперед і упріться об лід п'ятою або ребром леза. Однак гальмування ви будете освоювати, як тільки почнете кататися впевнено, поки у вас занадто маленька швидкість, щоб повною мірою застосувати цю маніпуляцію.
6
Якщо ви впали, то вставати, піднімаючи таз, не слід. Краще упріться руками об лід, підніміться спочатку на коліна. А потім дістаньтеся до бортика катка і віддихаєтеся. Звичайно, існують правила падіння, що припускають угруповання на бік. Але починаючому спортсмену зазвичай не до них.
7
Вже через пару занять ви помітите, що відчуваєте себе на ковзанці все впевненіше. Не поспішайте за тими, хто з дитинства захоплюється цим видом спорту. Рухайтеся в своєму темпі, будьте наполегливі, і все вийде!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gTbiiO-oQKg