Як зняти відеофільм.

Коли з'являється ідея для фільму, вона швидко перетворюється в пекуче бажання негайно почати зйомки. Не поспішайте. Перш ніж почати знімати згадайте про те, що будь-яке добре діло не вимагає поспіху. А у великому кіно перед початком будь-яких зйомок існує спеціальний підготовчий до них етап. Ви, хоч і початківець кінематографіст, але в цьому сенсі нічим не відрізняєтесь від професіоналів. До зйомок фільму потрібно старанно готуватися.
Вам знадобиться
  • - відеокамера;
  • - навички написання сценарію;
  • - команда для зйомок фільму;
Інструкція
1
Сформулюйте зміст майбутнього фільму у вигляді декількох пропозицій. З цього невеликого тексту повинно бути зрозуміло, хто буде героєм фільму, в чому суть історії, в яку він потрапляє. Які ще персонажі будуть задіяні? Це буде першим кроком до написання самого сценарію. Спочатку прочитайте ці кілька пропозицій друзям і знайомим, нехай оцінять, наскільки це цікаво і захоплююче звучить. І приступайте до роботи над сценарієм.
2
Можете взяти співавтора або працювати самостійно. Пишіть сценарій, оформляючи його, як п'єсу (із зазначенням персонажів, ремарок і реплік). Постарайтеся, щоб у вашій історії були присутні зав'язка, розвиток дії, кульмінація і розв'язка. Дії персонажів були зрозумілі і мотивовані. Постарайтеся уникати «засилля» діалогів. У сценарії герої повинні діяти.
3
Зберіть команду для зйомок, розподіліть ролі між учасниками. Вам знадобляться оператор, звукооператор, відеомонтажери, ви самі будете виступати в ролі режисера. Можете взяти собі помічника (або другого режисера).
4
Разом з помічником режисера оголосіть про початок кастингу. Додайте оголошення про підбір акторів на форумах, спеціалізованих сайтах. Переглядайте акторські бази. Якщо актори підібрані і сценарій готовий, приступайте до репетицій.
5
Паралельно разом з оператором і помічником режисера шукайте місця, де проходитимуть зйомки. Фотографуйте ці місця, спробуйте зробити пробні зйомки (для акторів вони можуть бути одночасно і репетиціями).
6
Виділіть декілька днів для зйомок. Повідомте всю групу, що в ці дні вони повинні бути вільні і прибути в потрібний час в місце, де буде проходити робота. Намагайтеся укластися в зазначені терміни, тому що другий раз зібрати людей разом буде досить складно.
7
Подбайте про те, щоб все обладнання було в порядку до моменту початку зйомок. Вам знадобиться відеокамера, відбивачі, світлові прилади, достатній заряд акумуляторів. Перевірте техніку ввечері перед виїздом, щоб не довелося повертатися за забутим світловим обладнанням, штативом або відеокасетою.
8
Монтувати фільм можна вдома на власному комп'ютері. Проконсультуйтеся зі знайомими фахівцями, що для цього буде потрібно. Скористайтеся одним з відеоредакторів на вибір (Adobe Premier Pro, Sony Vegas, Final Cut).
Зверніть увагу
Не поспішайте викладати свій фільм в інтернет, спробуйте уявити його для участі в конкурсі аматорських фільмів. Хто знає, може бути, це стане початком вашої професійної кар'єри в кіно.
Корисна порада
«Чернової» монтаж покажіть знайомим або людям, які знаються на кінематографі. Послухайте їх думки, яке враження справляє фільм. Яка з сцен найбільш вдала, яка «гальмує» фільм.
Для того щоб не просто відобразити весілля на відео окремими непов'язаними шматками, а створити цілий фільм, потрібно підійти до зйомок максимально відповідально. Неважливо, знімаєте ви його самостійно для друзів або хочете увічнити своє одруження.

Кінофільм про весілля для себе

Якщо ви вирішили не просто зняти своє весілля на відео, а створити цілий фільм, то можна піти двома шляхами. Перший і найпростіший - це найняти професіонала, який разом з вами складе сценарій, розпише його, зніме торжество і змонтує отримані відеофайли у фільм. Спосіб відмінний, особливо якщо ви хочете професійне кіно, проте фахівець з відеозйомки сьогодні коштує недешево. Другий спосіб - зняти весілля своїми силами, попросивши друзів і знайомих скористатися наявними у них відеокамерами. Вирішуйте самі, чи будете ви знімати кіно за сценарієм, роздавши гостям вказівки, що і де знімати обов'язково, а що - на їх розсуд, або на основі отриманих роликів ви складете так званий відео колаж. Самостійна зйомка гарна ще й тим, що вийде безліч відеороликів одних і тих же моментів, знятих з різних ракурсів. Розберіться в програмах монтажу - початкових знань вистачить для того, щоб «склеїти» непоганий фільм. Найпростіші програми - Sony Vegas Pro і Nero Vision Express, їх основних функцій можна навчитися буквально за пару часов.Еще одна порада молодятам - частіше посміхайтеся і постарайтеся забути, що вас знімають. Тоді ваш фільм вийде природним і легким.

Кінофільм про весілля для інших

Якщо вас попросили зняти весілля друзі чи ви хочете заробляти відеозйомками собі на життя, то як мінімум до першої зйомці потрібно ретельно підготуватися. По-перше, уважно і детально вивчіть техніку, з якою будете працювати. Спробуйте її в різних погодних умовах, протестуйте з різним освітленням. Вивчіть всі функції, які властиві вашій камері. Краще всього придбати штатив, щоб відео не "сіпалось» .По-друге, обговоріть з молодятами сценарій фільму. Запропонуйте їм скласти його самостійно, не варто брати на себе зайву роботу. Однак якщо наречений і наречена не налаштовані фантазувати, краще завжди мати під рукою шаблон стандартного сценарію, що включає в себе викуп, церемонію одруження, обмін кільцями, розпис свідків, перший шлюбний поцілунок, привітання родичів і прогулянка молодят. По-третє, заздалегідь підберіть і обговоріть з молодятами фонову музику, яку ви будете використовувати в процесі монтажа.В-четверте, вивчіть програми монтажу і потренуйтеся працювати в них. Як тільки ви пройшли всі етапи підготовки, можете приступати до зйомок - тепер ніщо не завадить вам створити напівпрофесійний фільм про весілля.