Як складати серветки для сервірування столу.

сервірування столу відведена особлива роль в організації святкового застілля, фуршету або звичайного сімейного вечері. Красиво сервірувати стіл можна за рахунок вдалого підбору скатертини, посуду, столових наборів, поєднання кольорів і, звичайно, оригінально складених серветок.
Інструкція
1
Візьміть матерчату або паперову серветку. Бажано, щоб вона була квадратної форми. Складіть її перед собою по діагоналі. Візьміть серветку за правий і лівий кут, вставте їх з вершиною. Потрібно скласти фігуру відносно горизонтальної осі навпіл. З'єднайте лівий кут з правим і закладіть один в іншій. Поставте серветку вертикально і відтягніть гострі кути вліво і вправо.
2
Візьміть серветку, складіть її по діагоналі і сумістите кути тканини з вершиною отриманого трикутника. Потім, складіть серветку навпіл по горизонтальній осі. Відігніть верхній лівий кут фігури.
3
Покладіть серветку на стіл виворітного стороною вгору, Загніть по черзі всі кути до центру. Переверніть серветку, повторіть з кутами, загорнувши їх всередину, до центру. Тепер візьміть правий верхній кут і потягніть за нього, інші кути витягніть аналогічно. Розправте серветку руками.
4
Візьміть матерчату серветку, покладіть її на стіл виворітного стороною вгору, лівий верхній кут загніть до центру. Зліва направо складіть серветку навпіл. Потім, складіть її аналогічним чином по горизонтальній осі. Нижню частину, при цьому, необхідно підігнути під верхню. Потім, верхній кут відігніть до центру. І загніть бічні кути тому.
5
Складіть серветку вчетверо, відігніть перший шар тканини серветки по діагоналі так, щоб кут виявився в лівій точці. Другий шар відігніть таким чином, щоб другий кут виявився на відстані 1,5 см від першого. Таким же способом складете інші шари тканини, стежте за відстанню між ними, вона повинна складати 1,5 см. На завершення загніть боку вниз і кладіть серветку на стіл.
6
Способів скласти серветки безліч. Існують навіть варіант, за допомогою якого можна замаскувати столові прилади. Для цього поверніть серветку по діагоналі, нижній її край відігніть на 2 см сформуйте складки і закріпіть їх за допомогою вилки.
7
Можете згорнути серветку навпіл, в результаті повинен вийти прямокутник. Знову складіть її навпіл. Візьміть стрічку, просмикніть колечко з дзвіночком і зав'яжіть бантик, просмикніть вийшло кільце через серветку і прикрасьте стіл.
Акуратно і оригінально складені серветки надають сервіровці святкового столу вишуканий шарм, а повсякденного столу - затишну та святкову атмосферу. Варіантів складання серветок безліч, достатньо знати деякі з них.
Вам знадобиться
  • паперові або тканинні серветки.
Інструкція
1
Салфетка "Лілія" Покладіть серветку перед собою кутом до себе. Складіть її навпіл по діагоналі знизу вгору. Поєднайте нижні кути отриманого трикутника з його вершиною. Знову складіть серветку знизу вгору як в перший раз. Відігніть один кут і згорніть серветку в кільце. Сформуйте квітка.
2
Салфетка "Шлейф" Покладіть серветку кутом до себе. Складіть по діагоналі знизу вгору. Поєднайте нижні кути отриманого трикутника з його вершиною. Підігніть нижній кут фігури під серветку і складіть її навпіл. Вкладіть кути серветки один в інший, відігніть стирчать вгорі кути в різні боки.
3
Салфетка "Сумочка" Покладіть серветку однією зі сторін до себе. Складіть навпіл справа наліво, а потім ще раз навпіл знизу вгору. Загніть до центру два шари верхнього лівого кута і правий верхній кут. Відігніть вниз вийшов трикутник по лінії нижче середини. Складіть куточки нижнього шару в центр і знову відігніть вийшов трикутник, але вже по лінії середини.
4
Салфетка "Артишок" Покладіть серветку однією зі сторін до себе виворітного стороною вгору. Загніть кути до центру. Утворені кути знову загніть до центру і переверніть серветку. Знову загніть до центру всі кути. Витягніть кінчики серветки, що опинилися всередині.
5
Салфетка "Горизонтальное саше" Покладіть серветку однією зі сторін до себе і складіть вдвічі знизу вгору. Відігніть третю частину верхнього шару вниз. Переверніть серветку іншою стороною і складіть праву і ліву сторону до центру. Складіть навпіл зліва направо.
6
Салфетка "Колона" Серветку покладіть кутом до себе виворітного стороною вгору. Складіть навпіл знизу вгору. Нижню сторону загніть вгору на 2-3 сантиметри, потім під серветку. Скачайте валик зліва направо. Зовнішній кут (правий) закладіть в відігнутий край серветки.
7
Салфетка "Шапка з відворотом" Покладіть серветку однією зі сторін до себе виворітного стороною вгору. Складіть її навпіл зліва направо, потім знизу вгору. Загорніть лівий нижній кут на 2-3 сантиметри нижче вершини. Лівий верхній і правий нижній кути загніть один в одного. Відверніть назовні зовнішній верхній кут серветки.