Як відрегулювати пластикове вікно.

Нарешті виповнилося ваше бажання, і ви поставили пластикові вікна. Але для того щоб вікна не створювали вам проблем, служили надійно і довго, необхідно навчитися правильно їх регулювати. Це дозволить вберегти будинок від протягів, а також убезпечить від пилу і шуму.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - шестигранний ключ №4 (4 мм);
  • - табурет.
Інструкція
1
Відкрийте вікно і подивіться на відстань між краєм і верхнім і нижнім замками по всій стулці. У правильно встановленої стулки повинно бути однакова відстань. У разі перекосу стулки встаньте на табурет, відкрийте вікно в поворотному положенні на максимум - так легше дістатися до регулювального механізму. Шестигранним ключем відпустіть болти. Регулювальним гвинтом верхньої петлі налаштуйте положення верхньої половини вікна щодо рами вправо-вліво, а гвинтом нижньої петлі - положення всієї стулки вище-нижче.
2
Якщо вікна трохи «продувають», ущільнювач, положення віконних роликів, розташованих на рамі вікна, яке при необхідності відрегулюйте ексцентриками. Для цього шестигранний ключ вставте у відповідну пластину і довільно (залежно від вікна) поверніть рухливий елемент всередині. Регулюйте ексцентрики, орієнтуючись по точці на краю ролика (притискаючи стулки тим сильніше, чим ближче точка повернута до ущільнювача).
3
Замініть стару ручку, для чого поверніть пластину кріплення ручки на 90 °, відверніть викруткою шурупи, що утримують ручку. Встановіть нову ручку на місце старої, закріпивши її на стулці тими ж шурупами. При необхідності під основу кріплення ручки встановіть пластину регулятора провітрювання.
4
Промажьте рухливі елементи фурнітури засобами по догляду за вікнами, що не містять смол.
Зверніть увагу
Для збільшення терміну служби москітної сітки на пластиковому вікні знімайте її на зимовий період (полотно сітки тонке і сильно зношується при перепаді температур) і мийте москітну сітку в теплому мильному розчині хоча б один раз на рік.
Корисна порада
На кожному пластиковому вікні є три точки тонкої настройки для регулювання його стулки. Одна точка знаходиться вгорі і дві - внизу. Періодично відкривайте і закривайте вікно, щоб вчасно перевірити правильність регулювання.
Вікна з полівінілхлориду володіють високими споживчими якостями, вони естетичні, зручні в експлуатації, забезпечують захист від шуму і відмінно зберігають тепло в оселі. Однак ці переваги гарантовані лише в тому випадку, якщо пластикове вікно правильно відрегульовано.
Вам знадобиться
  • Шестигранний ключ №4
Інструкція
1
Огляньте пластикове вікно. З'ясуйте, чи не має конструкція перекосу, чи щільно стулка прилягає до рами. Порушення в регулюванні можуть бути викликані не тільки недобросовісністю монтажників, а й умовами експлуатації вікна. Від тривалого використання елементи конструкції можуть розбовтатися, а прокладка - піддатися зносу. Багато проблем, наприклад поддувание, можна усунути тільки після правильної діагностики несправності.
2
Виконайте регулювання вікна в горизонтальному і вертикальному напрямку. Вона здійснюється маніпуляціями з верхньої та нижньої петлями. Щоб отримати доступ до петель, стулку слід спочатку відкрити.
3
Встановіть шестигранний ключ у відповідний отвір верхньої петлі. Коли ви обертаєте інструмент в напрямку ходу годинникової стрілки, стулка притягається до місця кріплення, при обертанні ключа в зворотному напрямку стулка відходить від петлі; при цьому протилежна нижня частина вікна опускається. Доможіться правильного положення стулки.
4
Для усунення перекосу стулки по вертикалі вставте шестигранник в отвір нижньої петлі. Щоб отримати доступ до отвору, знадобиться відкинути захисний ковпачок, розташований на петлі. Обертаючи ключ за годинниковою стрілкою, ви піднімете стулку, при зворотному обертанні вона буде опускатися.
5
Здійсніть регулювання ступеня притиску стулки пластикового вікна. Вона виконується за допомогою зміни положення ексцентриків, які встановлені по периметру вікна. Функція ексцентриків полягає в тому, щоб при повороті ручки зайти в притискні майданчика, чим і досягається прилягання стулки до рами. Щоб щільніше притиснути стулку до віконної рами, поверніть ексцентрик за годинниковою стрілкою. В більшості випадків це усуває поддувание.
6
Враховуйте, що чим щільніше притиснута стулка, тим швидше зношується ущільнювач. Тому рекомендується використовувати описаний вище прийом при настанні холодів, а на час літнього сезону знову повернути ексцентрики в попереднє положення. В цьому випадку вікно прослужить довше, не вимагаючи профілактичного ремонту.