Як виміряти зір.

Здатність ока окремо сприймати точки, розташовані на мінімальному відстані один від одного, прийнято вважати гостротою зору. Вона змінюється протягом життя. У новонародженого дуже низька гострота зору, яка нормальної стає до п'яти років. Для перевірки зору на гостроту застосовуються спеціальні таблиці, які являють собою ряди з зменшуються букв. Для дошкільнят в таблицях використовуються малюнки.
Вам знадобиться
  • - таблиця Бейтса,
  • - офтальмоскоп,
  • - дві лампи.
Інструкція
1
Розгляньте предмети зовнішнього світу, крім кольору і яскравості, що виділяють їх на загальному тлі, постарайтеся розрізнити окремі деталі. Гострота зору тим вище, чим дрібніше деталі сприймає око.
2
Для більш точного визначення гостроти зору використовуйте спеціальну таблицю. Повісьте її на відстані 3-6 метрів. Постарайтеся забезпечити гарне освітлення, сядьте спиною до вікна.
3
Для кожного рядка встановлено відстань, на якій повинен знаходитися людина, що читає таблицю. Наприклад, якщо рядок, призначену для читання з шести метрів, ви зможете прочитати саме з цієї відстані, значить ваше зір в нормі. Даний стандарт позначають 100% або дробом 6: 6.
4
Виміряйте відстань до закріпленої таблиці. Спочатку правим, а потім лівим оком визначте самий нижній ряд, який зможете прочитати. Кожне око надійно прикривайте непрозорим екраном. Потім виконайте те ж саме обома очима.
5
За допомогою спеціальної матриці, де гострота виражена у відсотках від «1», виміряйте своє зір . Наприклад, якщо вам вдалося повністю прочитати «восьмиметровую» рядок, з відстані 6 метрів, то гострота зору становить 75% норми (6: 8 або 0,75).
6
На близькій відстані від таблиці теж можна перевірити гостроту зору. Прочитайте нижній рядок таблиці з відстані рівного 50 см. Якщо вам це вдалося, значить, гострота ближнього зору дорівнює 133% від норми.
7
Якщо гострота зору нижче 0,0005, порахуйте пальці. Виміряйте відстань, з якої вам вдалося це зробити. Характеристика гостроти зору в такому випадку виглядає так: рахунок пальців, наприклад, на 15 см.
8
При дуже слабкому зорі при відсутності здатності розрізняти оком предмети, гостроту зору співвідносять зі світосприйняття. Для визначення светоощущения використовуйте офтальмоскоп. Встановіть лампу ззаду і зліва від обстежуваного. За допомогою дзеркала, увігнутого всередину, направляйте світло лампи, розташованої ззаду, з різних сторін прямо на досліджуваний очей.
9
Зауважте, якщо обстежуваний вірно визначає напрямок світла, оцінюйте гостроту його зору, як рівну светоощущеніє з правильною светопроекцией. Якщо око визначає проекцію світла неправильно хоча б з одного боку, то гострота характеризується як светоощущеніє з неправильною корекцією.