Як розмножувати бегонію.

Найбільш знайомий вид бегонії - це кімнатні або садові рослини з пишними квітками і шовковими, немов вилощений, листям. Вибір бегоній величезний - кущі та напівчагарники, однорічні та багаторічні рослини - купувати це задоволення в магазині досить дорого, тому любителям домашньої флори краще запастися досвідом розмноження бегоній.
Інструкція
1
Розмножуються бегонії по-різному - бульбами, стебловими живцями і навіть листям. Але про все по порядку. Найпоширеніший спосіб розмноження бегоній - бульбової. Перед посадкою бульбу потрібно розділити на кілька частин так, щоб кожен фрагмент мав нирку. Місце зрізу обов'язково присипають золою. Садять бульба в зволожений грунт, надавши йому вертикальне положення. Посуд з майбутньою кімнатної красунею потрібно покрити поліетиленовою плівкою і поставити в світле місце. Коли бегонія вкорениться, плівку знімають, а сама рослина пересаджують в окремий горщик.
2
Цей королівський квітка можна садити листовими живцями - такий спосіб зазвичай застосовують, коли потрібно багато посадкового матеріалу, він вимагає граничної обережності. Для початку зріжте найкращий, здоровий і соковитий лист бегонії. Перед тим як розрізати його, покладіть лист на скло і акуратно обріжте краю, уникаючи товстих прожилок. Лист ділять на частини у вигляді квадратів і вертикально садять в пісок або субстрат з піску і торфу.
3
Живці вкорінюються протягом 15-20 днів, весь цей час не можна знімати укриття і чіпати розсаду. Коли молода рослина з'явиться, його потрібно провітрювати, тому укриття знімають на нетривалий час. Варто відзначити, що листовими живцями розмножуються не всі бегонії, а тільки рослини з повзучим стеблом або опущеною нижньою частиною листка.
4
Стебловими живцями розмножуються кущові бегонії. Для розмноження вибирають держак з двома нирками, роблять два зрізу - нижній і верхній, наполовину зрізують великі листи на черешку. Живці вкривають поліетиленом або прозорою посудом, яку на час знімають, щоб провітрювати молода рослина.
5
Менш популярний метод вирощування бегоній - насіннєвий. Це досить трудомістке заняття, воно вимагає спеціальних знань і великого терпіння. Висівають насіння бегоній в середині зими, для цього використовують спеціальну грунт - торф, пісок або землю. Насіння бегоній дуже вибагливі - вони проростають при низькій температурі в умовах високої вологості і яскравого денного світла.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hFOCRci91m4