Як відрегулювати фурнітуру у вікні.

Регулювання віконної фурнітури традиційно виконується представниками компаній з продажу вікон. Ця вид операцій становить значну частину доходу будь-якої компанії. Але сучасні технології виробництва фурнітури не вимагають спеціальних знань і професійних навичок. Регулювання може бути виконана будинку.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - шестигранний ключ;
  • - стамеска;
  • - жорсткий шпатель;
  • - пластмасова лінійка
Інструкція
1
Відрегулюйте притиснення нижнього кута створкіСніміте захисний ковпак з петлі і вставте шестигранний ключ у вертикальний гвинт. Поверніть ключ за годинниковою стрілкою для підняття стулки. Поверніть ключ проти годинниковою стрілкою для опускання створкі.Вставьте ключ в горизонтальний гвинт. Поверніть ключ за годинниковою стрілкою для зсуву стулки вправо. Поверніть ключ проти годинниковою стрілкою для зсуву стулки в протилежну сторону.
2
Замініть віконну ручкуПоверніте пластину, яка знаходиться в основі ручки на 90 градусів. Відверніть гвинти, що знаходяться під пластиною, за допомогою викрутки. Зніміть стару ручку і встановіть нову на її місце. Прикріпіть ручку тими ж гвинтами. Встановіть пластину регулятора провітрювання під основу ручки.
3
Відрегулюйте блокіратор повороту ручкіВнімательно огляньте фурнітуру вікна при заклинювання ручки. Ця неполадка може призвести до неможливості закриття вікна. Причиною цього може служити спрацьовування блокіратора повороту ручкі.Удостоверьтесь в наявності тонкої металевої пластини, яка виступає під ручкою вікна. Поставте стулку вікна у вертикальне положення. Щільно притисніть пластину до ущільнювача. Поверніть ручку і закрийте окно.Прі відсутності металевої пластини знайдіть язичок, що стирчить під кутом до рами. Натисніть на язичок пальцями і встановіть його паралельно ущільнювальної гумі. Поверніть ручку і закрийте окно.Проверьте зчеплення металевого язичка з відповідним елементом, встановленим на рамі вікна. При відсутності зчеплення необхідно відкрити вікно і відкрутити відповідь елемент від віконної рами. Покладіть пластикову або гумову прокладку між відповідним елементом і рамою. Встановіть відповідний елемент на место.Такім способом ви досягнете зчеплення блокіратора з відповідним елементом.
4
Відрегулюйте роботу віконної ручкіПріобретіте силіконову змазку і рясно змастіть всі рухомі елементи. Приділіть особливу увагу верхнім кутовим передачам.Сніміте декоративні заглушки і підніміть віконну стулку. Затягніть регулювальні гвинти, що знаходяться всередині петель. Використовуйте шестигранний ключа для цього виду регулювання.
5
Усунете невелике продування з-під уплотнітеляУстраніть цю проблему можна шляхом повороту ексцентриків. Різні моделі віконної фурнітури можуть мати рухомі елементи різної конфігурації. Ексцентрики можуть бути виконані у вигляді роликів, штирів або виїмок під ключ. Визначте вид ексцентриків вашої фурнітури. Поверніть ексцентрик за допомогою шестигранного ключа або пальцями.
6
Усунете сильне продування з-під уплотнітеляНаіболее часта причина цього в тому, що впали рихтувальні пластіни.Возьміте пластмасову учнівську лінійку і зробіть нові рихтувальні пластини. Візьміть стамеску і призначте її до місця стику профілю і штапика. Злегка вдарте по стамесці і від'єднайте штапик. Відсуньте стулку від склопакета за допомогою стамески встановіть пластини. Відсувати стулку слід на відстань не більше ніж 3-5 мм.
Пластикові вікна модні, надійні, практичні і сучасні. І в їх перевагах вже ніхто й не сумнівається. Однак вікна ПВХ, як і всі інші види вікон, також можуть зламатися. І це зовсім не означає, що від них доведеться позбавлятися. Адже завжди все можна відремонтувати. І навіть самостійно.
Однією з найпоширеніших проблем, пов'язаних з пластиковими вікнами, є збій у роботі фурнітури. То двері заклинить, то ручка не провертається, то вікно закриватися не хоче. Такі проблеми зовсім не говорять про те, що все вікно прийшло в непридатність. Просто стався збій саме в фурнітурі. Тому в першу чергу необхідно перевірити її стан і відкоригувати проблеми там, де це буде потрібно.

Регулювання ручки

За статистикою найчастіше страждає саме ручка вікна пвх. І тут потрібно розбиратися, у чому саме причина. Так, наприклад, якщо ручка тріснула, її доведеться повністю міняти. Згідно з інструкцією заміна проводиться так: поверніть пластину в підставі на 90 градусів. Під нею знаходяться шурупи, що кріплять ручку до рами. Відверніть ці шурупи відповідної викруткою і вийміть всю ручку з стулки. Поставте на її місце іншу і закрутіть знову на шуруп. Сховайте їх під пластикову основу, і ваше вікно знову буде як нове. Купити такі деталі не так і складно. Вони стандартні і продаються в будь-якому будівельному магазині.
Цей же спосіб використовується і в тому випадку, якщо ви хочете просто замінити ручку, наприклад, на ту, що з замком. Все це ви легко можете зробити самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів.
У випадку, якщо ви відчуваєте, що ручку починає клинить, тобто вона то повертається, то ні, це може означати, що металевим деталям не вистачає мастила. Тому розберіть підставу ручки і нанесіть спеціальну мастило. Крім того, бажано використовувати такий засіб і для профілактики - наносите його на замок регулярно, і фурнітура працюватиме довше і краще. Однак часто буває так, що ручку сильно заїдає при відкриванні вікна або балконних дверей. І в цьому випадку, швидше за все, механізм доведеться міняти повністю. Особливо якщо така поломка сталася перед зімой.Еслі ж у вас ручку заклинило безповоротно в одному положенні, наприклад, вікно не закривається, швидше за все, причина криється в поломці блокіратора. Регулювати фурнітуру в даній ситуації потрібно, виходячи з її виду. Так, наприклад, якщо використовувалася марка Siegenia Aubi, доведеться шукати маленьку стирчить металеву пластинку з пружинкою в районі ручки. Стулка вікна під час ремонту повинна знаходитися у вертикальному положенні. Притисніть цю платівку ближче до ущільнювача і поверніть ручку. У випадку, якщо у вас фурнітура інших виробників, працювати доведеться за тим же принципом, але не з платівкою, а з металевим язичком.

Якщо піддуває

У випадку, якщо піддуває з-під ущільнювача, необхідно працювати з ексцентриками . Фахівці рекомендують проводити всі роботи з фурнітурою пластикового вікна за допомогою спеціального ключа. Для ремонту вставте ключ в відповідні пластини на рамі або в рухливі елементи у вигляді роликів з отвором (залежить знову-таки від виду і марки фурнітури) і поверніть елемент у потрібному напрямку. Чим ближче до ущільнювача, тим сильніше притиск створкі.На літо рекомендується такий режим послаблювати, так як через зайвого тертя ущільнювач швидко вийде з ладу.
Якщо ви не дуже добре розбираєтеся в термінології і не можете відразу відрізнити відповідні елементи від роликів з отворами, скористайтеся інтернетом. Там фахівці вже давно виклали фотографії і того, і іншого виду деталей.
Іноді причиною поганого притискання стулки, і як наслідок поддуванія з вікна, є невідповідність розташування відповідь частин на рамі і регульованих роликів. Якщо ви бачите, що причина в цьому, відкрутіть відповідні пластини, сместите їх небагато нижче, притисніть і гарненько прикрутите. В результаті ролик повинен заходити під неї. У разі якщо сумніваєтеся, вивчіть відеоінструкцію по регулюванню пластикових вікон, яка є в інтернеті. Там же показано оптимальне затягування всіх наявних болтов.Со стулками трапляється й інша проблема - вони провисають. Головний плюс цієї ситуації в тому, що корекція не зажадає ні великих зусиль, ні тривалого часу. Все робиться легко і просто. Петлі, що утримують стулку, заховані під спеціальні декоративні накладки. Їх потрібно зняти і знайти регулювальний отвір. Зазвичай цей отвір для викрутки-шестикутника або спеціального регулювального ключа. Подивіться який інструмент підійде краще, той і використовуйте. Підкрутіть елемент, закрийте стулку і подивіться чи зберігається дефект чи ні. Якщо так, підкрутіть ще немного.Спеціалісти рекомендують приділяти час профілактики та експлуатувати вікна так, як це наказано інструкцією виробника. Тобто не варто занадто різко і швидко переводити ручки з одного положення в інше. Особливо згубно для фурнітури перемикання ручок туди-сюди в наслідок помилки. Наприклад, ви хотіли відкрити режим провітрювання, але перестаралися і довели ручку до кінця, і тут же різко повернули її в режим провітрювання. Механізм не встигає за вами, і в результаті відбувається його блокування. Також не забувайте доглядати за металевими складовими. Для цього вам знадобиться спеціальна силіконова змазка, придбати яку ви легко зможете в будь-якому спеціалізованому магазині. Ну і, звичайно ж, якщо ви не впевнені у своїх силах, не беріться за самостійний ремонт. Краще викличте фахівців. Адже ремонтувати доламали після вас буде складніше і дорожче, ніж усунути первісну банальну проблему.