Як навчитися в'язати іграшки гачком. навчитися в'язати гачком іграшки.

В'язані іграшки здатні не тільки прикрасити будинок, але і стати добрими друзями для ваших дітей. Ляльок і звіряток для інтер'єру можна в'язати і гачком, і спицями, а от для дитячих іграшок переважніше перше. Пов'язані простими стовпчиками або стовпчиками з накидом мешканці дитячого куточка краще тримають форму, та й лагодити їх легше.
Вам знадобиться
 • - гачок;
 • - залишки пряжі;
 • - поролон;
 • - синтетична вата;
 • - дріт;
 • - картон;
 • - гудзики і намиста;
 • - викрійки іграшок.
Інструкція
1
Підберіть нитки. У тих, хто часто в'яже, зазвичай є залишки. На перший випадок цього вистачить. Якщо пряжу все ж доведеться купувати, для початку виберіть бавовняну, на кшталт «ірису», «маку» або «ромашки». Підійде і гарус. У магазині обов'язково запитаєте, який потрібен розмір гачка.
2
Навчіться в'язати стовпчики, прості і з накидом. Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. Введіть гачок від себе в передостанню петлю ланцюжка (останньої вважається та, яку ви тільки що зняли з гачка). Візьміть робочу нитку, витягніть її крізь петлю назовні і пров'яжіть разом її і ту, яка у вас на гачку. При в'язанні стовпчиків з накидом робоча нитка спочатку накидається на гачок перед тим, як ввести його в петлю. Спробуйте виконати одним з видів стовпчиків пряме полотно.
3
Деякі деталі іграшок (наприклад, голови, вуха ведмедя, тулуб сонечка) в'яжуться по колу або по спіралі. Зробіть ланцюжок з повітряних петель. Замкніть її в кільце, ввівши гачок в петлю, з якою ви починали ланцюжок. Візьміть робочу нитку і витягніть її через цю петлю, після чого пров'яжіть разом з тією, що знаходиться на гачку. Пров'яжіть кілька петель в кільце, намагаючись розподіляти їх по всьому колу. Для виконання кола на початку кожного ряду робиться 1-2 повітряних петлі на підйом. Спіраль в'яжеться без таких петель, наступний ряд як би є продовженням попереднього.
4
Для багатьох іграшок необхідно навчитися в'язати пряму «трубу». Як правило, таким способом робляться тулуба або лапи. Зв'яжіть ланцюжок і замкніть її в коло. Далі в'яжіть стовпчики не в кільце, а в кожну петлю. Уважно стежте за тим, щоб кількість стовпчиків нового ряду в точності відповідало тому, що було в попередньому. Додають і збавляють петлі, пров'язуючи в один стовпчик попереднього ряду 2-3 або з'єднуючи кілька стовпчиків разом.
5
Для експерименту зв'яжіть що-небудь, що не вимагає великих витрат часу. Наприклад, маленьку лялечку для пальчикового театру. Ланцюжок з повітряних петель (вона повинна бути трохи більше товщини пальця) замкніть в кільце і зв'яжіть 5-6 см прямий «трубою». Потім спустіть петлі, провязав по 2 стовпчики разом по всьому ряду. Якщо потрібно, точно так само зменшіть петлі і в наступному ряду. Останню петлю затягніть і виведіть нитку на виворітну сторону.
6
Прикрасьте іграшку. Вишийте носик, очки і ротик. Зробіть вушка або волосся. Нічого страшного, якщо щось у вас вийшло нерівно. Такі іграшки зазвичай відображають характер і настрій майстра, тому обчислювати положення кожної деталі з точністю до міліметра немає необхідності. У вас все одно вийде мила тваринка або лялечка, навіть якщо одне око у неї буде не зовсім на місці.
7
Одну-дві іграшки зв'яжіть за викрійками. Навчіться їх набивати. Як правило, спочатку в'яжеться одна деталь і заповнюється синтетичною ватою або обрізками синтепону. Закладіть отвір. Зв'яжіть наступну деталь, набийте її і прив'яжіть до попередньої. У такому ж порядку зробіть і інші деталі.
8
Дайте волю своїй фантазії. Нитки можна використовувати будь-які, як і матеріали для прикраси. Очі, ніс і рот можна вишити, зробити з гудзиків, намистин, залишків шкіри або тканини. У заячі вуха можна вставити дріт, а в довгий ніс лисички - вставити картонний конус. Можуть бути найнесподіваніші сполучення відтінків. І кожен раз у вас буде виходити щось неповторне.
Зверніть увагу
Намагайтеся використовувати нитки однієї товщини.
Корисна порада
При виготовленні іграшок можна поєднувати різні техніки. Голова може бути зшита з щільної тканини, а тулуб - пов'язано, або навпаки.
М'які іграшки завжди асоціюються з дитинством, ніжністю, теплом і добротою. Навчившись в'язати ці милі речі своїми руками, ви зробите приємний подарунок своїм близьким, які неодмінно оцінять його по достоїнству. Особливу радість ви доставите своєму малюкові.
Вам знадобиться
 • - залишки пряжі;
 • - спиці;
 • - ножиці;
 • - декоративні елементи.
Інструкція
1
Просту іграшку можна пов'язати всього за кілька годин, але радості вашої дитини не буде меж. Використовуйте різнокольорові нитки - це прекрасний варіант для використання залишків пряжі. Зв'яжіть, наприклад, м'ячик. Граючи в нього, дитина може не просто весело проводити час, але і з користю для розвитку.
2
Так як малюки люблять брати предмети в рот, зверніть увагу на склад пряжі. Для в'язання іграшок найкраще вибрати дитячу або акрилову пряжу. Перевірте також властивості ниток при контакті з водою.
3
М'ячик буде складатися з декількох часток. Виберіть нитки одного з кольорів. Наберіть на спиці 3 петлі і в'яжіть лицьову сторону лицьовими петлями, виворітну - виворітними. Для основної в'язки можете вибрати і інший варіант, наприклад, середина - виворітні петлі, по краях - лицьові.
4
Далі для формування часточки додавайте в трьох парних рядах з обох сторін по 1 петлі. Потім робіть поповнення в кожному четвертому ряду, три рази також по 1 петлі. Всього вийшло 15 петель.
5
Продовжуйте в'язати 30 рядів, не змінюючи кількість петель. Після цього почніть збавляти 3 рази по 1 петлі в кожному четвертому ряду, потім 3 рази в кожному другому ряду. Закрийте залишилися 3 петлі.
6
Аналогічним способом зв'яжіть нитками інших кольорів ще 5 таких часточок. Перед тим як з'єднати деталі, можете зробити на них вишивку або пришити які-небудь декоративні елементи, також пов'язані вами: квіти, листя і т.д.
7
Деталі іграшки зшийте на виворітній стороні. Можна з'єднати їх і на лицьовій, тоді краще всього зробити це за допомогою гачка, обв'язуючи частки парами. Залиште невеликий отвір.
8
В якості наповнювача можете використовувати синтепон, шматочки поролону або синтетичну вату. Також можна покласти всередину іграшки горох, намистини або дрібні деталі. Під час гри з м'ячиком у малюка буде розвиватися дрібна моторика пальців.