Як орати грунт на схилах.

Не кожному рослинникам пощастило з ділянкою. Якщо він розташований на схилі, то буде піддаватися ерозії - вода поступово розмиє родючу ґрунт . У справі «облисіння» городу може зіграти свою роль і вітер. Щоб зберегти врожай, необхідно правильно орати ґрунт на схилах. Наслідуйте рекомендаціям досвідчених агрономів і проведіть протиерозійну обробку ділянки.
Вам знадобиться
  • - плантажний плуг, лопата, плоскоріз;
  • - злаки та інші зелені насадження;
  • - консультація грамотного агронома.
Інструкція
1
виорювало город на схилі тільки поперек земельної ділянки, а не зверху вниз. Освойте контурну оранку - тобто робіть борозни, що повторюють лінії природного рельєфу для затримки води і родючого грунтового шару.
2
Якщо схил дуже крутий, одночасно з борознами через кожні 15 м необхідно зробити валки близько 25 см у висоту. Вода (як дощова, так і снігова) буде частково відводитися з ділянки, однак вона не змиє землю.
3
Проробіть паралельно городу порожнини («кротовіни») діаметром приблизно 6 см і глибиною в 40 см. Розташовувати їх рекомендується на відстані близько 100 см одна від одної.
4
Працюйте плантажною плугом, орючи землю на глибину 50 м під садові дерева. Можна просто перекопати ділянку лопатою на 3 багнета в глибину. Для овочевих же грядок не рекомендується розпушувати землю занадто глибоко - якщо місце вітряне, то шар підгрунтя перетворитися на пил і понесеться з городу.
5
Вивчіть властивості культурних рослин, які збираєтеся вирощувати. За словами рослинників, коренева система більшості овочів проникає на глибину близько 15-40 см. Так, для буряків, картоплі, гарбуза і петрушки досить зорювати схил на глибину від 15 до 30 см; а для бобових, перцю, гороху, редиски і помідорів достатньо 10-15 см.
6
Використовуйте плоскорізи (спеціальні інструменти для безвідвальної обробки землі) або плуг і лопату для відвалу землі. Підбір інструментів, характер оранки та корекція її глибини навесні і восени, - все це залежить від кліматичних умов і стану грунту. Якщо в добре зволожує районах агрономи радять орати ґрунт на схилах глибше, то в посушливих місцях і регіонах з холодним кліматом рекомендується обходитися більш дрібним розпушуванням. Щоб не наробити помилок, новачкові необхідно обов'язково проконсультуватися з хорошим фахівцем.
Корисна порада
На крутих схилах, особливо при частих вітрах і дощах, необхідно додатково захищати ділянку від ерозії за допомогою зелених насаджень. Кращою «арматурою» для грунту вважається трава з жорсткими стеблами і глибоким корінням. На полях фермери часто залишають стерні - нижні частини злаків. Дачники можуть використовувати цей досвід, вирощуючи по периметру саду та городу овес та інші невибагливі культури в протиерозійних цілях.