Як накидати петлі.

Будь в'язальниця повинна навчитися накидати петлі. У багатьох випадках (при створенні ажурних і рельєфних полотен, а також для розширення в'язання та обробки деяких деталей) їй будуть потрібні накиди. Головна відмінність накинутих петель один від одного - в способі їх виконання. Прямі, або відкриті, накиди зазвичай використовуються для «дірчастих» візерункових виробів (ажур). Зворотні ж, закриті (їх ще називають повітряними петлями), допомагають здійснити потрібну кількість збільшень.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Підведіть кінець робочого (правої) спиці під нитку і зробіть рух від себе, після чого вам потрібно повернути спиці вихідне положення. Отриману накинуту петлю обов'язково підтримуйте вказівним пальцем, так як вона може легко зісковзнути зі спиці. У вас вийшов відкритий накид.
2
Пров'яжіть накид в наступному ряду як виворітну петлю. Для цього вам потрібно ввести робочу спицю в дужку накинутій петлі рухом справа наліво і вперед (на себе). Потренуйтеся з виконанням такої виворітного петлі, якщо ви прагнете отримати частину саме ажурного візерунка - отвір, а неї схрещену петельку.
3
Уважно вважайте петлі, щоб не зробити непотрібних додатків і не розширити в'язане полотно. Щоб кількість петель не додавалося, після кожного накиду в поточному ряду обов'язково пров'яжіть дві наступні петлі спільно.
4
Спробуйте зробити закритий накид. Прихопіть пряжу (тягнеться від в'язаного полотна) вказівним пальцем лівою рукою і закрутіть її за годинниковою стрілкою.
5
Введіть праву спицю під згорнуту на пальці нитку, зніміть отриману петлю і затягніть її. Якщо ви все зробите правильно, то в подальшому ряду отвори на роботі не з'явиться. Зворотний накид тільки додасть вам додаткові петлі.
6
Виконайте одночасно дві накинуті петлі (подвійний накид). Цей спосіб в'язання буває необхідним для створення деяких візерунків на виробі. У цьому випадку в подальшому ряду петлі подвійного накиду вив'язуються в послідовності лицьова - виворітна.
7
Нарешті, випробуйте так званий накид з непровязанной, знятої петлею. Для нього необхідно перекинути першу петельку лівої спиці на праву; виконати відкриту накинуту петлю, а наступну провязать згідно основного візерунку роботи. При виконанні наступного ряду пров'яжіть накид спільно зі знятою петлею - у вас не буде прибавки, а в'язання стане більш об'ємним і пухким.
Корисна порада
Відкритий накид можна використовувати не тільки для основних ажурних візерунків, але і в якості декоративного оформлення при з'єднанні деталей спідниць-кльош, а також для реглана і палантинів. Прямі накинуті петлі дозволяють виконати отвори для заведення зав'язок, декоративну крайку «котячі зубки» і деякі інші елементи в'язання спицями.