Як зшити овальну скатертину.

Скатертина на обідньому столі є незмінним атрибутом затишку в кожній оселі. Квадратна або прямокутна форма скатертини підійде практично для будь-якого столу. Але для того щоб вона виглядала акуратно і поєднувалася з інтер'єром, варто підбирати її під форму столу. Зшити скатертину нестандартної форми своїми руками досить просто.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машина;
  • - лінійка;
  • - калька;
  • - олівець.
Інструкція
1
Розстелите кальку на овальної стільниці, зафіксуйте її, поклавши зверху вантаж, і олівцем обведіть форму стільниці.
2
Зніміть кальку зі столу, акуратно по олівцевому контуру виріжте ножицями вийшов овал. Тепер у вас є лекало майбутньої скатертини.
3
Розстелите обрану вами тканина на широкому столі або на чистій підлозі. Матеріал повинен бути чистим і випрасуваний, щоб складки не вплинули на форму заготовки.
4
Покладіть лекало на тканину і притисніть його будь-яким вантажем, щоб воно не порушувався під час подальшої роботи.
5
Виміряйте лінійкою висоту столу з овальною стільницею, для якого призначається скатертину.
6
Додайте з кожного боку від лекала? від висоти столу, зробіть позначки на відповідній відстані від лекала, а потім обведіть вийшов контур олівцем по тканині.
7
Зніміть з тканини лекало, виріжте ножицями по олівцевому контуру заготовку майбутньої скатертини.
8
Підверніть край заготовки всередину один раз, закріпіть наміткою (зшийте вручну).
9
Підверніть досвідчене край ще раз всередину і пристрочите його на швейній машині.
10
Вийміть з готової скатертини нитки, досвідчене вручну.
Зверніть увагу
Заздалегідь оцініть кількість тканини, який знадобиться для пошиття скатертини. Прослідкуйте, щоб на тканині не було видимих пошкоджень і складок до того, як приступати до роботи. Підбирайте нитки, що поєднуються з обраної вами тканиною.
Корисна порада
При розкроюванні тканини за допомогою лекала для його кращого закріплення можна скористатися шпильками. Також зручно використовувати шпильки при намітки краю вручну. При виготовленні лекала та заготовки скатертини намагайтеся використовувати матеріал економічно: креслите ближче до кута шматка кальки або тканини, а не в самому центрі, щоб розмір основного шматка залишився більше, ніж сумарний розмір одержані обрізків. Роботу з обробки краю скатертини можна полегшити, пришивши до краю красиву бахрому або тесемку. Різати тканину найлегше, якщо оперти ножиці об поверхню, на якій вона лежить.