Як навчитися вести себе впевнено.

Невпевненість у собі і своїх діях може поставити під загрозу як кар'єру, так і особисте життя. Слабкий з соціальної точки зору людина сприймається оточуючими інакше. Навчившись вести себе впевнено, ви набагато швидше зможете домогтися всього, про що мрієте.
Вам знадобиться
  • - новий одяг.
Інструкція
1
Постарайтеся усвідомити, що крім вас самих, з вашою проблемою не допоможе впоратися ніхто. Проаналізуйте, наскільки сильно невпевненість у власних силах і вчинках заважає вам жити. Якщо через цього недоліку ви отримали чимало проблем, саме час почати позбуватися від нього. Але перш за все, необхідно розібратися, що саме лежить в основі невпевненості. Це може бути негативний досвід минулого, явні недоліки чи зовнішні дефекти, необґрунтований страх перед результатом. Яка б не була причина, постарайтеся не відкидати думки про неї, а починати діяти конструктивно.
2
Попрацюйте зі своєю зовнішністю, оскільки бездоганний вигляд завжди додає впевненості в собі. Скиньте зайву вагу, зробіть нову стрижку, ідеальний манікюр і легкий макіяж. Виберіть одяг, який стовідсотково йде вам, і ви відчуваєте себе в ній комфортно. Розправте плечі: ви здивуєтеся, наскільки постава змінює відчуття себе. Подивіться в дзеркало. Напевно ви подобаєтеся собі в новій якості. Результат не змусить себе довго чекати: захоплені погляди і компліменти оточуючих викличуть бажання спілкуватися і бути на виду. А це і є головний крок до подолання невпевненості.
3
Почніть виконувати невеликі вправи, що дозволяють боротися зі сором'язливістю. Намагайтеся вітатися з усіма навколо, аж до двірника і касира в магазині. На зборах беріть слово і коректно відстоюйте свою позицію. Намагайтеся більше спілкуватися усно і по телефону: нескінченні розмови з малознайомими людьми допоможуть забути про невпевненість. Посміхайтеся в будь доречною для цього ситуації: позитивний настрій створить навколо вас сприятливу атмосферу.
4
Якщо ви не впевнені у своїх силах або професіоналізмі, ризикніть взяти на себе хоча б один відповідальний проект. Розбийте мету на невеликі етапи і планомірно рухайтеся до успіху. Скажіть собі, що не маєте права на провал. Дійте цілеспрямовано і без емоцій. Навіть невеликий успіх здатний окрилити вас і надати впевненості. Але при цьому не бійтеся провалу. Обов'язково створіть запасний варіант розвитку подій, який також влаштує вас.
5
Ставтеся до більшості речей з гумором. Якщо ви боїтеся візиту до чиновника або важливої зустрічі з клієнтом, щира посмішка і пара жартівливих фраз здатні миттєво згладити напругу і розташувати до вас співрозмовника
Зверніть увагу
Не плутайте впевненість у собі з нахабством і хамством. Впевнена у собі людина з посмішкою пройде повз грубіяна і тут же забуде про нього, в той час як невпевнений - обов'язково вплутається в словесну перепалку.
Корисна порада
Не дозволяйте маніпулювати вами і нав'язувати чужу точку зору. Стати людиною, яка вміє аргументовано відстоювати свою позицію.
Внутрішня впевненість людини проявляється у відчутті правоти і сили, визначеності у прийнятті рішень, поведінці. Зовнішні ознаки такого індивіда -твердих мова, прямий погляд, уміння наполягти на своєму. Щоб вести себе впевнено в будь-якій ситуації, необхідно розвивати цю якість.
Інструкція
1
Створіть банк позитивного досвіду. Запишіть всі свої успіхи - закінчення школи та інституту з гарними оцінками, рішучу поведінку в складній ситуації, швидке просування по службовій драбині і т.д. Усвідомте свої позитивні якості і таланти.
2
Розвивайте позитивне світосприйняття. Вчіться бачити в будь-якій ситуації позитивні моменти і можливості, в людях - доброту і силу. Робіть оточуючим компліменти, будьте чемні, коректні і вдячні.
3
Позбавтеся від страхів і негативу. Змініть якості, які не влаштовують вас або оточуючих. Якщо вас дорікають у повільності, робіть все якомога ретельніше, і тоді вона перетворитися на акуратність.
4
Збільшити фізичну активність. Робіть зарядку або здійснюйте ранкову пробіжку, прискорте ходу, швидше виконуйте домашню роботу - це необхідно для того, щоб збільшити швидкість ваших реакцій. З часом ви почнете швидше вирішувати і побутові проблеми, і ділові завдання.
5
Зіграйте впевненої людини. Будьте ввічливі, усміхнені, чарівні. Починати вести себе по-новому найкраще в тому оточенні, де вас не знають - запишіться для цього на курси або в секцію.
6
Використовуйте елементи самонавіювання. Наприклад, афірмації - фрази, спрямовані на досягнення потрібного стану: «Я впевнений. Я спокійний. У мене все вийде. Мене чекає удача ».
7
Придбайте лідерські фішки. Впевнений людина завжди має певним стилем спілкування, виробляють враження на оточуючих і демонструє його статус. Наприклад, спробуйте замінити слово «треба» на «хочу». Завдяки цьому прийому ви покажете співрозмовникові вашу авторитетність і значимість. Замініть прохання заявами, не забуваючи про ввічливість і твердість. Наприклад, замість «Чи можете ви відвезти мене в аеропорт?» Говорите «Будь ласка, відвезіть мене в аеропорт». Не використовуйте в розмові фрази, які змушують сумніватися у вашій правоті: «Я вірно кажу?», «Розумієте, про що я розповідаю?» І т.д.