Як визначити рахіт у дитини. Як визначити рахітизм у дитини 2 років.

У більшості випадку рахіт розвивається вже на першому році життя дитини, і батькам треба мати уявлення про його перших ознаках, а також про профілактику і лікування. Ця хвороба виникає при пониженому вмісті в організмі солей кальцію, необхідних для росту кісток. Причиною цього є недостатня кількість вітаміну D.
Вам знадобиться
  • - повітряні ванни на сонці;
  • - вітамін D (після консультації з лікарем).
Інструкція
1
Вітамін D утворюється завдяки ультрафіолетовим сонячним променям. Він активізує всмоктування кальцію в кишечнику, його з'єднання з фосфором і подальше відкладення в кістках. При дефіциті вітаміну D кальцію теж стає менше, ніж потрібно організму дитини. Через це кістки крихти стають м'якими і можуть легко деформуватися. В результаті спостерігаються викривлення ніг, неправильна форма грудної клітки і голови і зміни в кістках тазу (у дівчаток в майбутньому це може негативно вплинути на процес пологів).
2
Рахіт нерідко проявляється у дітей на другому місяці життя (у недоношених - ще раніше). Дитина стає дратівливою, багато потіє, погано спить. Пот викликає свербіж, особливо сильний в області потилиці; малюк крутить голівкою, що призводить до облисіння. У запущених випадках у крихти може вирости « рахіт ический горбик», пов'язаний зі зниженням тонусу м'язів спини.
3
Під впливом рахіт а ріст кісток (особливо в нижніх кінцівках) сповільнюється. Дитина буде відставати від норми по росту. Пропорції тіла можуть стати неправильними.
4
Педіатр на прийомі може помітити розм'якшення країв джерельця і потиличної кістки, а також сплощення черепа. Лікар повинен порекомендувати спосіб лікування, щоб розм'якшення кісток не привело до утворення «борозни» у нижній частині грудної клітки і викривлення ніг. О-подібна деформація ніжок протягом трьох - чотирьох років зазвичай зникає, однак Х-подібна («Стукало коліна») часто залишається на все життя.
Корисна порада
Для профілактики і лікування рахіту застосовують вітамін D у вигляді водного або масляного розчину. Загальну дозу і схему введення препарату призначає медичний працівник. Також дуже важливі регулярні прогулянки, масаж і гімнастика. Влітку в сонячні дні дитині слід влаштовувати повітряні ванни в ранкові години протягом 15 - 30 хвилин.