Як навчити дитину висмарківаться.

Приходить час і кожен батько розуміє, що дитини пора вчити сякатися. Даний навик просто необхідний, якщо дитина захворіла, у нього закладений ніс, а промивка не дає жодних результатів. Існує безліч способів, які допоможуть навчити сякатися навіть найменших діток.
Вам знадобиться
  • носовичок, вата.
Інструкція
1
Для навчання виберете відповідний момент. Дитина повинна бути в гарному настрої, інакше на всі ваші прохання він реагуватиме плачем. Проявляйте терпіння.
2
У першу чергу виразно висякаєтеся самі. Потім попросіть повторити ваші дії. Оскільки діти завжди прагнуть наслідувати дорослим, у нього це має добре вийти.
3
Ваше завдання зробити так, щоб малюк зрозумів - соплі потрібно виштовхувати з носа, а не затягувати всередину. Для цього запропонуйте пограти в їжачка. Разом сопете, пихкає та ін.
4
Попросіть дитини зобразити паровоз. Ніздрі - це труби паровоза. Одну ніздрю необхідно заткнути пальцем, а через іншу посилено видихати, зображуючи гудіння.
5
Навчитися сякатися допоможе гра в вітер. Затискайте дитині по черзі ніздрі, в той час як він буде зображувати ними сильний і слабкий вітер.
6
Голосно і виразно скажіть: «Фууу». Попросіть малюка повторити. Потім виконайте цю дію разом, але вже за допомогою носа.
7
В одну ніздрю засуньте шматочок вати, а іншу заткніть. Дитина буде намагатися видути чужорідний предмет і побачить результат своїх дій.
8
Навряд чи дитина навчиться сякатися з перших занять. Тому повторіть вправи через якийсь час. При цьому пояснюйте дитині, що сякатися в дві ніздрі не можна. Одну слід затиснути, виштовхуючи повітря з іншої. При цьому рот слід тримати відкритим.
9
Вивчайте дитини сякатися відразу в хустку. Навчіть правильно носити хустку в кишені. Також необхідно пам'ятати, що навчання має бути сприйнято дитиною, як гра. Тільки так можна буде добитися добрих і швидких результатів.
10
Деякі діти не хочуть вчитися сякатися не з причини своїх примх. Просто це заподіює їм сильний біль. Справа в особливостях будови носоглотки. Тому якщо на всі прохання малюк реагує криком і плачем, зверніться до педіатра.