Як фотографувати картини.

Ви добре малюєте і хочете продемонструвати свою творчість комусь ще? Або хочете, щоб прекрасні картини з виставки залишилися не тільки у вашій пам'яті, але і на комп'ютері? У кожному разі вам досить придасться навик фотографування картин.
Інструкція
1
Для того, щоб знімок вийшов максимально чітким, краще використовувати штатив. Також можна скористатися таймером, щоб уникнути струсу камери при натисканні на кнопку затвора - таким чином ви повністю уникнете "розмитості" на фотографіях.Еслі же штатива немає, допомогти вам зможе стабілізатор, вбудований в фотоапарат або об'єктив. Але навіть у такому випадку вам доведеться зафіксувати руку, спершись на якусь стійку поверхню, і постаратися підібрати оптимальні значення витримки і діафрагми.
2
Зверніть увагу на освітлення: воно повинно бути достатнім. Картина необхідно розташувати так, щоб світло падало збоку і трохи спереду. Не використовуйте вбудовану спалах, оскільки вона дає сильні відблиски. Ідеальне освітлення для фотографування картини - природний денне світло в хмарну погоду. Якщо ви робите знімок картини будинку, то піднесіть її до вікна або винесіть на балкон. Не слід поєднувати штучне і природне освітлення.
3
Не забудьте правильно налаштувати баланс білого (White Balance), адже від цього залежить точність передачі кольорів вашої картини . На більшості фотоапаратів існує декілька режимів: "денне світло", "лампа розжарювання", "флуоресцентний", "тінь" і т.д. Виберіть режим, оптимальний висвітленню навколо вас, або поставте режим "авто" (але пам'ятайте, що він не завжди точний).
4
Щоб отримати фотографію без округлих спотворень з боків, необхідно відійти на деяку відстань від картини (від 2х до 4-5ти метрів) і використовувати зум. Крім цього, фотоапарат слід тримати паралельно картині, на рівні її центру. При недотриманні цих правил картина може вийти в вигляді трапеції, що, однак, досить просто виправляється в фоторедакторі.
5
Намагайтеся, щоб зображення картини займало весь простір фотографії. Небажано, щоб в кадр потрапляла рама - вона може дати тіні. Якщо ж на фотографії присутня щось зайве, ви зможете в будь-якому графічному редакторі кадрувати зображення.
Зверніть увагу
Якщо ви знімаєте зі штатива, то поставте мінімальне з можливих значень ISO - це дозволить вам уникнути шумів на фотографії. Однак при фотографуванні "з рук" краще вибрати значення ISO 200 або 400 для найбільшої чіткості знімка.