Як зробити рухому іграшку.

Діти люблять грати з іграшками, обладнаними моторчиками і здатними пересуватися. Але навіть вони швидко набридають, якщо дитина виготовив їх не сам. Якщо ж він був залучений в процес створення іграшки, вона не набридне йому значно довше.
Інструкція
1
Моторчик візьміть з несправного касетного плеєра. Вони значно довговічніші, ніж ті, які спеціально призначені для застосування в іграшках, завдяки застосуванню металевого заднього підшипника.
2
Підключіть паралельно двигуну діод 1N4007 у зворотній полярності (катодом до плюса, анодом до мінуса). У двигуна червоний дріт призначений для підключення позитивного полюса, а чорний - негативного. Переполюсовивать його не можна через специфічної форми щіток - від обертання у зворотну сторону вони швидше ізносятся.Діод зашунтірует конденсатором на кілька десятків або сотень нанофарадах.
3
Спробуйте підключити до двигуна, дотримуючись полярності (щоб діод не відкрилася і не викликав коротке замикання) один елемент AA або AAA (навіть в тому випадку, якщо плеєр розрахований на роботу від двох - у ньому напругу на моторчик подається через спеціальний регулятор). Він повинен почати обертатися.
4
В рухливих іграшках фабричного виробництва рух передається на колеса через редуктор. Виготовлення редуктора в домашніх умовах - клопітка справа. Тому поступите по-іншому. На вал двигуна насадите невеликої ексцентрик. А потім просто приклейте його до легкої платформі, в якості якої можна використовувати, наприклад, прострочену дисконтну або таксофонну картку.
5
До тій же картці приклейте відсік для елемента живлення і невеликий вимикач.
6
Покладіть картку деталями вгору на гладкий стіл і включіть двигун. Дитині дуже сподобається дивитися, як іграшка хаотично переміщається по столу. Слідкуйте, щоб вона не впала.
7
Виготовивши дві іграшки, можна влаштувати змагання по так званому робототехнічні сумо. На площині чертится квадрат зі стороною приблизно в півметра, в його центр поміщаються обидві іграшки. Хаотичними рухами вони починають штовхати один одного. Переможеної вважається іграшка, виштовхнули за межі квадрата.