Як присвоїти букву жорсткого диску.

Зміна літери позначення жорсткого диска в операційних системах Windows здійснюється за допомогою оснастки "Керування дисками". Допускається використання 26 букв, від A до Z. Букви А і В зарезервовані для знімних дисків. Решта букви можуть бути використані для імен дисків.
Інструкція
1
Здійсніть вхід в систему з правами адміністратора комп'ютера.
2
Натисніть кнопку «Пуск» для входу в головне меню системи і перейдіть в пункт «Панель управління» для проведення операції зміни букви диска.
3
Вкажіть пункт «Продуктивність і обслуговування» і виберіть пункт «Адміністрування».
4
Відкрийте пункт «Керування комп'ютером» подвійним кліком миші і перейдіть в розділ «Управління дисками» на лівій панелі вікна програми.
5
Виберіть бажаний диск і викличте сервісне меню правим кліком миші на поле необхідного диска.
6
Виберіть команду «Змінити букву диска або шлях до диску» і натисніть кнопку «Додати» для присвоєння літери диску.
7
Вкажіть пункт «Призначити букву диска (А-Z) і виберіть бажану букву з запропонованого списку.
8
Натисніть кнопку OK для виконання команди.
9
Виберіть команду «Змінити букву диска або шлях до диску» і натисніть кнопку «Змінити» для редагування букви диска.
10
Вкажіть пункт «Призначити букву диска (А-Z) і виберіть бажану букву з запропонованого списку.
11
Натисніть кнопку OK для виконання команди.
12
Виберіть команду «Змінити букву диска або шлях до диску» і натисніть кнопку «Видалити» для видалення букви диска.
13
Натисніть кнопку «Видалити» і підтвердіть свій вибір натисканням кнопки «Так».
14
Використовуйте кнопку «Ні» при появі повідомлення про помилку і неможливості зміни букви диска. Закрийте всі програми, що використовують дані потрібного томи, і проведіть заміну літери диска вищевказаним способом.
15
Використовуйте кнопку «Ні» при появі повідомлення про помилку і неможливості видалення букви диска. Закрийте всі програми, що використовують дані потрібного томи, і зробіть видалення букви диска вищеописаним способом.
16
. Виберіть пункт «Так», щоб буква диска була видалена при наступному завантаженні комп'ютера.
Зверніть увагу
Більшість програм посилаються на певні літери диска для змінних середовища та інших змінних. При привласненні інших букв дискам ці програми можуть працювати неправильно.
Корисна порада
Зміна букви диска не є вбудованою функцією оснастки "Керування дисками".
Більшість персональних комп'ютерів сьогодні мають не один жорсткий диск. Та й кожен окремий диск, як правило, буває розбитий на кілька розділів. У зв'язку з цим операція зміни букви диска або розділу не так вже рідкісна.
Інструкція
1
Щоб мати можливість змінити букву диска або розділу, вам треба мати достатньо прав, тому першим кроком процедури повинен бути вхід в систему з правами адміністратора.
2
Розкрийте меню на кнопці «Пуск» і виберіть команду «Панель управління».
3
Наступні дії в ОС Windows 7 і Vista трохи відрізняються від Windows XP.В ОС Windows 7 і Vista: в панелі управління клацніть посилання «Система і безпека», а потім в розділі «Адміністрування» - посилання «Створення та форматування розділів жорсткого диска ».В Windows XP: в панелі управління клацніть посилання« Продуктивність і обслуговування », а потім посилання« Адміністрування ». В панелі адміністрування запустите подвійним клацанням "Керування комп'ютером". Потім в розділі «Сховище» клацніть «Керування дисками» .слід кроки майже однакові в ОС Windows 7, Vista і XP.
4
У вікні з заголовком «Управління дисками» клацніть правою кнопкою миші диск або розділ, букву якого треба поміняти, і виберіть команду «Змінити букву диска або шлях до диску ».
5
У віконці натисніть кнопку «Змінити». В наступному вікні виберіть зі списку навпроти напису «Призначити букву диска (AZ)» потрібну букву .
6
ОС зажадає підтвердження зміни букви - натисніть кнопку «Так».
7
Закрийте обидва вікна натисканням кнопки «OK». В результаті буква вибраного диска або розділу зміниться.