Як пов'язати серветку гачком. Зв'язати скатертину гачком.

Серветка, пов'язана гачком - це прекрасний варіант прикраси тумби, телевізора, декорування святкового або обіднього столу. Серветки можуть бути будь-якої форми: круглі, квадратні, трикутні. Можуть бути пов'язані одним полотном або ж з мотивів. На останньому пропоную зупинитися докладніше, оскільки збирати вироби з маленьких деталей завжди цікаво.
Вам знадобиться
  • Крючкок №2 або №3, акрилові нитки будь-якого кольору
Інструкція
1
Мотив: набрати ланцюжок з дванадцяти повітряних петель, з'єднати в кільце. В'язати в кільце, дев'ять стовпчиків з накидом, арка з семи повітряних петель, вісім стовпчиків з накидом і знову арка з повітряних петель. Замкнути в коло.
2
Три повітряних петлі підйому, стовпчик без накиду в третій стовпчик попереднього ряду, три повітряних петлі, стовпчик без накиду в сьомий стовпчик з накидом попереднього ряду. Три повітряних петлі, дев'ять стовпчиків з накидом в арку з семи повітряних петель нижнього ряду, дві повітряних петлі і знову дев'ять стовпчиків з накидом.
3
Набрати три повітряних петлі, стовпчик без накиду в третій стовпчик попереднього ряду, три повітряних петлі, стовпчик без накиду в сьомий стовпчик. І знову три повітряних петлі, дев'ять стовпчиків з накидом в арку з семи повітряних петель нижнього ряду, дві повітряних петлі і знову дев'ять стовпчиків з накидом, три повітряних петлі. Поєднати в коло.
4
В'язати так наступний ряд: стовпчик без накиду в арку з трьох повітряних петель нижнього ряду, три повітряні петлі (так ще 2 рази), три повітряні петлі, простий стовпчик в третій стовпчик з накидом попереднього ряду, три повітряних петлі, простий стовпчик в сьомий стовпчик з накидом, три повітряні, стовпчик в арку з двох повітряних петель (повторити все це симетрично з іншого боку до кінця ряду і замкнути в коло). Обрізати нитку. Мотив готовий.
5
Зв'язати потрібну кількість таких мотивів (чим більше діаметр серветки, тим більше мотивів знадобиться). З'єднати стовпчиками в довільній формі. Але найкраще ці мотиви виглядають в серветці у вигляді квадрата або ромба. Проста і красива серветка готова.
Корисна порада
Готовий серветку краще зволожити, дати висохнути. Потім пропрасувати праскою, щоб приховати всі огріхи, допущені прия в'язанні.
Щоб зв'язати серветку гачком, необхідно запастися всім необхідним. Дана модель певного ступеня складності, в основу взятий узор в традиційному стилі рукоділля. Потрібні нитки білі, різновиди «сніжинка», ще гачок № 1, знання і навички вив'язування гачком найпростіших петель і стовпчиків, деякий запас терпіння і бажання досягти результату шляхом проходження рекомендаціям. За необхідності нитки модно замінити на інші, наприклад «ірис», і гачок застосувати відповідно на № 2 або №3.
Інструкція
1
Передбачуваний розмір серветки в діаметрі 62 см. Почати вив'язування вироби належить з ланцюжка, що складається з 8 повітряних петель, які належить замкнути в колечко з допомогою з'єднувального стовпчика.
2
1 ряд узору серветки: 3 повітряні петельки підйому, 15 стовпчиків знизу під петельки ланцюжка, з'єднувальний стовпчик в 3-ю петельку підйому.
3
2 рядок узору серветки: 3 петлі повітряні підйому, 1 стовпчик знизу в 3-ю петельку підйому нижнього рядка, далі зв'язати по 2 стовпчики знизу в кожен стовпчик нижнього рядка, з'єднати стовпчиком в 3-ю петельку підйому.
4
Рядки з 3 по 47 рядок узору серветки в'язати за попереднім опису, не забуваючи на початку кожного рядка здійснювати необхідне число петель підйому, а закінчувати ряди і переходити до подальшого - за допомогою з'єднувального стовпчика.
5
Беручись вив'язувати 48-й ряд, потрібно в'язати зубчики - причому кожен вив'язувати окремо, місце приєднання нового зубця для кожного з них особливе. Для дрібних зубчиків виконати рядочки з 48 по 51, а для великих зубчиків ряди з 48 по 57.
6
вив'язати останній зубець, не забираючи нитки, обв'язати виріб 1 рядочком без накиду, при цьому вив'язати по 3 стовпчика без накиду в філейні клітинки западин зубців (47 рядок) і маленьких зубчиків, і по 5 стовпчиків без накиду в філейні клітинки більших зубців.
7
Виконане виріб скропити водою, накрохмалити, розгладити. Так можна пов'язати серветку гачком, яка радуватиме вас або того, кому ви її подаруєте.