Як оновити замшу.

Замшеві речі виглядають дуже багато і красиво, але з часом замша затирається, брудниться, втрачає свій лоск. Щоб замша довше виглядала нової, за нею необхідно постійно доглядати. Але навіть якщо ви не встежили і упустили момент, це можна виправити. Оновити замшу можна кількома способами.
Інструкція
1
Професійно привести в порядок замшу та оновити її вигляд можуть в хімчистці. Там для обробки використовуються спеціальні органічні розчинники і склади, оптимальним чином доглядають за замшею.
2
Оновити замшу можна і в домашніх умовах. Найчастіше використовується спеціальна щітка з волосяним або гумовим покриттям. Такі щітки мають дві поверхні: на стороні, призначеної для первинної обробки замші, ворс (гумові виступи) більший, друга сторона з дрібним ворсом використовується на завершальній стадії обробки. Якщо немає спеціальної щітки, можна скористатися шкіркою з дрібним абразивом або звичайною гумкою.
3
Якщо замшеве річ стала затвердевать від частих контактів з вологою, повернути їй колишню м'якість досить легко. Досить просто розім'яти її руками в різних напрямках, після чого її можна «причесати» все тієї ж щіткою. Для вкрай запущених речей необхідно попередньо обробити замшу холодним мильним розчином. Залиште річ в розчині на 6-8 годин, після чого прополощіть у воді з додаванням невеликої кількості аміаку. Після того, як річ висохне, так само розімніть її.
4
Освіжити і оновити вид замшевих речей можна за допомогою водяної бані. Потримайте річ над парою протягом декількох хвилин і дайте їй просохнути. Така обробка дозволяє ворсу піднятися, замша стає більш рівною і пухнастою. Якщо ви обробляєте таким способом капелюха або рукавички, на час сушіння натягніть їх на відповідну форму або розкладіть, ретельно розправивши.
5
Якщо ви вирішили попрати замшеве річ, щоб повернути їй колишній вигляд, не використовуйте агресивні миючі засоби та засоби з отбеливателями або біодобавками. Миючий засіб повинен бути нейтральним. Добре підходять для прання замші засоби, призначені для прання вовни і шовку. Вода для прання повинна бути трохи теплою. Пам'ятайте, що замшеві речі не викручують при вичавлюванні. Досить звернути річ в рушник або простирадло і трохи просушити, потім річ слід повісити на плічки або натягнути на форму. Коли замшева річ просохне, її необхідно розім'яти руками і пройтися по ворсу спеціальною щіткою.