Як обробити гнійну рану. лікоть гноїться.

Раной називають порушення цілісності шкіри або слизової оболонки. Найчастіше рана інфікується гнійними бактеріями (гноїться), оскільки поверхня шкіри містить мільйони мікробів. Вони проникають в неї і викликають запальний процес. Якщо обробити рану немитими руками або перев'язати нестерильним матеріалом, зона зараження зросте.
Вам знадобиться
  • - бинт;
  • - марлеві серветки;
  • - хірургічні рукавички;
  • - пінцет;
  • - ножиці;
  • - лейкопластир;
  • - перекис водню;
  • - розчин марганцівки;
  • - мазь Вишневського.
Інструкція
1
Обробка і лікування гнійних ран спрямовані на видалення омертвілих тканин, дренування пошкодженого вогнища, придушення мікрофлори і прискорення регенерації.
2
Першим ділом, підготуйте все необхідне. Вам знадобляться марлеві серветки, хірургічні рукавички, бинт, лейкопластир, перекис водню, рожевий розчин марганцівки, мазь Вишневського, пінцет і ножиці.
3
Переконайтеся, що всі використовувані матеріали стерильні. Вимийте руки з милом і витріть одноразовим рушником.
4
Одягніть рукавички і видаліть забруднену пов'язку з гнійної рани (при наявності такої). Якщо вона прилипла, капніть на неї перекис водню і витягніть таким чином, щоб не пошкодити уражену ділянку. Інакше рана може почати кровоточити.
5
Поміняйте рукавички. Пінцетом акуратно візьміть стерильну марлеву серветку, рясно змочіть її розчином перекису водню і кілька разів протріть зону навколо пошкодженої ділянки. Це необхідно, щоб уникнути попадання нових бактерій, що мешкають на шкірі.
6
Потім вам потрібно буде обробити рану кілька разів, чергуючи перекис водню і розчин марганцівки. Завершуючи процес, просочіть марлеву серветку маззю Вишневського, накладіть на рану і накрийте сухою серветкою. Тепер можна забинтувати уражену область або закріпити перев'язувальний матеріал лейкопластиром.
7
Майте на увазі, що гнійну рану НЕ обполіскують водою і не засипають порошками. Також, не можна накладати на неї вату.
8
У більшості випадків рани інфікуються гнійними бактеріями, однак буває, що в них проникають інші мікроби. Найбільш небезпечний з них - паличка правця, яка може потрапити в рану із землі, пилу або посліду. У цих випадках розвивається правець, що може привести до летального результату. При найменших підозрах на нього, необхідно негайно звернутися до лікаря.
9
Якщо рана глибока і має велику площу, після первинної обробки необхідно звернутися до лікаря. Лікування серйозних гнійних ран у багатьох випадках вимагає хірургічного втручання.
Зверніть увагу
Гнійні рани, щоб уникнути серйозних проблем, потрібно лікувати своєчасно. Все гнійні запалення необхідно показати терапевта або хірурга. Але, тим не менш, контроль лікуючого доктора все ж таки необхідний. Якщо ви вирішили почати лікування народними методами, ми в статті «Гнійні рани: лікування народними способами» пропонуємо кілька випробуваних і перевірених рецептів.
Корисна порада
Відмінним дезинфікуючим і кровоочисною засобом при гнійних ранах є сік полину. Народний цілитель Ю.В. Тарасов рекомендує для загоєння ран і порізів на руці, розтягнень сухожиль, поліпшення кровообігу пов'язати навколо зап'ястя червону вовняну нитку. Гнійні та інфіковані рани лікують компресами з 30% розчину меду в дистильованій або кип'яченій воді при 32 ° С (3 рази на день).