Як різати картоплю. Як різати картоплю для смаження.

Не так вже й багато існує незамінних для європейця продуктів. Серед них одне з головних місць займає звичайна картопля. Сьогодні навіть важко уявити собі, як наші предки обходилися без неї. Тим не менш. Картопля - невід'ємний компонент як простих, так і надскладних святкових страв. Причому, нарізаний він у ці страви може бути різними способами.
Вам знадобиться
  • - ножі середній і маленький;
  • - обробна дошка;
  • - овощечистка.
Інструкція
1
Картопля ломтікаміЛомтікамі сиру картоплю нарізайте для смаження, а потім гарнірі їм брюда з смаженого м'яса, риби. Попередньо відварену картоплю ріжте скибочками для того, щоб подати її як гарнір до запеченого м'яса (яловичині).
2
Картопля долькаміКрасівимі часточками довжиною не більше 5 см сиру картоплю нарізайте для приготування розсольник. Попередньо обсмажені скибочки картоплі використовуйте в рагу або як гарнір до духового м'яса.
3
Картопля кружочкаміСирой або відварений «в мундирах» картоплю, нарізану кружальцями завтовшки 0,2-0,3 сантиметра, використовуйте для запікання з м'ясом. Дуже гармонійно поєднується картопля кружечками з різними рибними стравами.
4
Картопля кубиками Картопля , нарізаний кубиками зі сторонами 1-2 сантиметри, кладіть в різні супи, окрошки, борщі. До шніцелю по-міністерськи таку картоплю відварюйте в молоці. Як гарнір ж картопляні кубики подавайте до азу.
5
Товсті картопляні брусочкіБрусочкі товщиною 1 сантиметр і довжиною 4 сантиметри - ідеальна форма нарізки для приготування картоплі у фритюрі. Гарніруйте ними різні м'ясні і рибні страви. Крім того, брусками картоплю нарізайте для закладки в домашні розсольники.
6
Тонкі картопляні бруски Картопля для смаження у фритюрі ви можете нарізати і більш тонкими (0,2 см завтовшки) брусочками. Така соломка добре підходить як гарнір до котлет в паніровці, біфштексам, котлет по-київськи, філе, шніцелю з курки.
7
Барильця, горішки Картопля ниє барила мають діаметр 3-4 см і висоти 6 см, горішки - діаметр 1,5-2,5 см. Ці форми нарізки картоплі використовуйте для приготування гарніру до різних страв. В основному, це рибні страви: оселедець, риба по-польськи, в томатному соусі, парова і тому подібна.
8
Картопля ная стружкаСтружку картоплі завтовшки 0,3 сантиметра і довжиною до 25 сантиметрів використовуйте для приготування гарніру до м'ясних страв. Наприклад, до ростбіфу або біфштексу.
Смажена картопля шкідлива ..., але така смачна. Пригадується - «якщо дуже хочеться, то можна». І в тих рідкісних випадках, коли можна, треба подумати, яку смажену картоплю хочеться. Є кілька варіантів приготування смаженої картоплі: на сковорідці, в духовці (ну це, мабуть, запечена) і у фритюрі, але залишається ще питання, як же її різати.
Вам знадобиться
  • - 1 кг картоплі
  • - обробна дошка
  • - гострий ніж
Інструкція
1
Для смаження картоплю купуйте (якщо ви її самі не вирощуєте) середньої, яйцевидної або круглої форми. Так зручніше різати. Краще смажити білу картоплю. Бажано таку, що не розварюється. Підходять сорти, в яких невелика кількість крохмалю, шматочки не повинні розвалюватися на сковорідці при активному помішуванні. Рожеві сорти залиште для пюре, в них більше крохмалю. Але це рекомендації, а на практиці будь смажена картопля - це смачно! І якщо у вас немає спеціальної машинки для різання картоплі, то приступайте.
2
Для смаження картоплі на сковорідці поступайте таким чином. Маючи певні навички, ріжте картопля прямо в руці. Візьміть картоплю в долоньку, обхопіть пальцями і гострим ножем, акуратно, щоб не порізатися, притримуючи бульба так, щоб не розвалювався, рухайте одночасно, як би насаджуючи картоплю на ніж. Зробіть кілька надрізів. Виходять такі поздовжні платівки, затиснуті в руці. Потім перевертайте бульба і ріжте поперек. Так виходить соломка, якщо зробити тонкі пластинки, або брусочки, якщо пластинки товщі. Але якщо все-таки боїтеся порізатися, то ріжте на обробній дошці. Таким способом можна нарізати, і кубики, і кружечки, і ромбики.
3
Для смаження або запікання в духовці, картопля ріжте більшими. Якщо зі шкіркою, то на половинки. Почищений картопля поріжте на чотири частини, приваріть не більш як 5 хвилин, просушіть в рушник.
4
Для смаження у фритюрі картоплю поріжте ромбиками або тоненькими кружальцями. І особливо для фритюру важливо нарізані шматочки викласти на рушник і просушити. Намагайтеся нарізати шматочки однакового розміру, тоді картопля буде присмажуватися рівномірно і красиво.
5
Для будь-якого способу можна перед смаженням ще раз промити картоплю в холодній воді, щоб позбутися великої кількості крохмалю і просушити в паперовому, а краще в тканинному рушник. Це гарантує, що картопля буде хрусткою, із золотистою скоринкою і не розвалиться. Можна натерти картоплю на крупній тертці, пробуйте, шукайте зручний для вас спосіб.
Зверніть увагу
При кулінарній обробці картоплі, дотримуйтеся певних правил. Очистивши шкірку, картоплю покладіть в холодну воду, інакше вона швидко потемніє. Але ненадовго - бо після тривалого перебування у воді картопля втрачає мінеральні солі, вітаміни та інші корисні речовини. Наріжте очищений картопля безпосередньо перед приготуванням.