Як розслабитися повністю. Як повністю розслабитися.

Про згубний дії стресів на фізичний стан людини знають усі. Але насправді стресові ситуації природні і від них не застрахований ніхто. Страшні не вони, страшно те, що багато людей не вміють розслаблятися. Це веде до того, що нервова напруга постійно накопичується, що загрожує зривами і фізичним руйнуванням організму. У йозі існують спеціальні вправи, які допомагають розслабитися повністю, щоб побороти будь-який стрес.
Інструкція
1
Підготуйте приміщення, де вам можна буде усамітнитися, і де ніякі сторонні звуки НЕ будуть долітати до вас. Ніякої спеціальної меблів вам не треба - достатньо ковдри або підстилки, розстелених на підлозі. Непогано, якщо під коліна і під голову можна буде покласти невеликі подушечки. Одяг не повинна обмежувати вас, розстібніть її, а краще - зніміть все, що заважає. Початкове положення - лежачи на спині, ноги злегка розсунуті, руки - вздовж тулуба, вгору долонями.
2
Подумки обходячи кожну частину свого тіла, почніть розслаблення. Прикрийте очі, внутрішнім поглядом окіньте свою праву руку, уявіть собі долоню і кожен палець окремо. У свідомості у вас повинна з'явитися думка «кисть моєї правої руки розслаблена», повторіть фразу кілька разів, потім «підніміться" вище, подумайте так про зап'ясті, лікті, передпліччя. Зверніться до іншої руки, поступово розслабляючи і її, перейдіть до ніг. Ви відчуєте, як всі кінцівки стали важкими, вам здасться, що вони злегка «розтеклися» по поверхні підлоги. Подумайте про спині і шиї, відчуєте, як вони поважчали і щільно притиснулися до підлоги під власною вагою.
3
«Огляньте» в тому ж порядку подумки все своє тіло ще раз, викличте відчуття тяжкості в кінцівках, тулубі та голові. Уявіть собі, що не тільки вони самі по собі важкі, але на них тисне стовп важкого повітря. Подумайте про те, що він дуже важкий, і ви не можете поворухнутися, навіть якщо захочете. Така тяжкість повинна рівномірно відчуватися у всьому тілі.
4
Дотримуючись ту ж послідовність, почніть вселяти собі відчуття тепла. Повторюйте слова навіювання, починаючи від кисті правої руки і закінчуючи спиною і шиєю. Можете завершити процес навіювання повторивши формулу для декількох частин тіла: «Мої руки і ноги теплі», «Все тіло моє тепле». Викличте відчуття тепла в сонячному сплетінні, розташованому трохи вище і позаду шлунка. У цій області знаходиться енергетичний центр, керуючий такими почуттями, як любов, задоволення, спокій і гарний настрій. Стимулюючи його, ви активуєте і ці почуття.
5
Скажіть собі: «Моє дихання рівно і спокійно, серце б'ється повільно і ритмічно». Відчуйте, що формула працює і ви відчуваєте себе саме так, потім скажіть собі: «Я спокійний і розслаблений». Полежіть так деякий час. Можете уявити себе на вершині гори, в лісі, на морі. Спати не треба, думки повинні бути відсутніми, але ви повинні зберігати ясність розуму.
6
Вийдіть із стану трансу, уявивши, що ви поступово прокидаєтеся. Формулюйте свій стан за допомогою наступних мислеобразів: «Моє тіло заряд енергії, руки і ноги наливаються бадьорістю, я повертаюся в реальність». Деякий час полежіть із заплющеними очима, фіксуючи свій стан, потім не поспішаючи встаньте.