Як перевірити натуральний мед.

Перший тест на натуральність меду здає продавець - він зобов'язаний пред'явити сертифікат на свою продукцію. Другу перевірку можна провести візуально. У натуральному меді завжди будуть присутні маленькі частинки пилку і віск, можливі крильця комах. Третій експеримент, звичайно, смаковий. Мед обов'язково повинен сподобатися вам. Пильно вивчати вартий тільки той продукт, який вам припав до смаку.
Вам знадобиться
  • - ложка;
  • - йод;
  • - нашатирний спирт;
  • - оцтова есенція;
  • - молоко.
Інструкція
1
Найвідомішим, дідівським способом перевірки меду є тест хімічним олівцем. Вважається, що якщо від нього залишається яскравий синій слід, то мед поганий. Насправді, таким чином хімічний олівець показує тільки перевищення вологи в меді. Це може бути і наслідком того, що продукт розбавлений водою і показником не цілком дозрілого меду .Зрелость меду можна оцінити і більш простим, візуальним способом. Якщо такий продукт зачерпнути ложкою і покрутити її, то він буде намотується, а не капати. Хороший мед при переливанні з однієї ємності в іншу тече рівно, утворюючи апетитні складкі.Струйка поточного меду не повинна перериватися, а при падінні утворювати лунку! Такий мед занадто водянистий, що призведе до його швидкого закисання і бродінню. Про ці вже почалися процесах говорить кислуватий запах, спиртовий присмак, пінка на поверхні і бульбашки, рухомі знизу вгору. Мед з нормальним вмістом вологи не буде розтікатися, якщо капнути його на газетний папір. І пам'ятайте, що один літр зрілого натуральний мед повинен важити не менше 1,4 кілограма.
2
Натуральний мед не повинен містити сторонніх домішок. Розчиніть в теплій воді трохи меду . Якщо на дно випав осад або на поверхні з'явилися пластівці, то цей продукт не може бути натуральним. Наявність крохмалю чи борошна визначається краплею йоду. Ці добавки є, якщо йод поміняє свій колір на синій. Крапля нашатирного спирту, що стала бурою, говорить про наявність у продукті патоки. Шипляча оцтова есенція на меду повідомляє про зміст крейди.
3
Найбільші побоювання у покупців викликає наявність у меді цукру. Непрямим ознакою того, що бджілок підгодовували цукром, є надмірно білий колір продукту. Більш достовірним буде простий тест. У гаряче коров'яче молоко додайте трохи меду . Якщо молоко згорнулося, то бджоли харчувалися цукром або готовий продукт був розбавлений цукровим сиропом.
4
Через 1-2 місяці після збору натуральний мед починає густіти. Повний засахаривание відбувається вже до листопада-жовтня. Тому рідкий мед може бути тільки влітку. Якщо взимку вам пропонують прозорий продукт бджільництва, значить, це ненатуральний мед, що не кристалізується з часом. Можливо, також мед був нагрітий і втратив велику частину корисних властивостей. Грітий мед також можна розпізнати по карамельного присмаку. Натуральність кристалізованого меду можна перевірити, розтерши його між пальцями. Дрібні крупинки повинні швидко почати танути. Зацукрований мед в банку повинен бути однорідним. Неякісний продукт розшаровується і розпадається на частини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oBZihT9Jl1Y
Корисна порада
У незнайомого продавця купити спочатку невелику кількість меду, щоб удома провести його експертизу.