Як зварити яйце без шкарлупи. Як зробити варене яйце без шкарлупи.

Що можна подати до столу на сніданок? Ніжне яйце-пашот , приготоване без єдиної краплі олії - чудова альтернатива традиційним Глазунов або омлету. Ця страва являє собою яйце, зварене без шкаралупи. До речі, вишукування у вигляді «вареної яєчні» був дуже популярний вже в часи Пушкіна.
Вам знадобиться
  • каструля;
  • вода;
  • яйця;
  • піала або миска;
  • шумівка;
  • таймер.
Інструкція
1
Вийміть з холодильника яйця за 10-15 хвилин до приготування страви. Яйця повинні бути свіжими, по можливості не старше тижні.
2
Закип'ятіть чайник і налийте в каструлю крутий окріп приблизно на 2,5 см. Поставте каструльку на невеликий вогонь і дочекайтеся, коли з дна почнуть підніматися ниточки білих пухирців. Не допускайте, щоб вода кипіла «білим ключем».
3
Тепер приготуйте миску. Акуратно випускайте в неї яйця по одному. Переконавшись, що яйце свіже, гранично обережно вилийте його в окріп (стежте, щоб вода не кипіла!).
4
Залиште яйця варитися в каструлі на одну хвилину. Використовуйте таймер, оскільки, перетримавши блюдо на вогні, ви отримаєте зовсім не ту «варену яєчню», що так любив Пушкін.
5
Через хвилину зніміть каструлю з вогню, і залиште разом з яйцями на 10 хвилин. Час краще засікти якомога точніше. Після закінчення 10 хвилин вийміть яйця шумівкою і опустіть на паперовий рушник, щоб папір ввібрало надлишки води. Потім розкладіть готові яйця на тарілки. У вас вийдуть яйця зі зв'язаним в міру пружним білком і кремово-ніжним жовтком. Подавати блюдо слід негайно, поки не охололо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aYWibFJeGPA
Зверніть увагу
Існують менш традиційні рецепти приготування яйця-пашот. Один з них передбачає використання харчової плівки. Плівка змащується олією, поміщається на піалу, після чого в неї виливається яйцо.Далее плівка зав'язується, утворюючи як би мішечок з яйцем, і поміщається в слабо киплячу воду на 3-5 хвилин. Після закінчення цих хвилин, яйце в плівці витягується і, після того, як з нього знято плівку, викладається на тарілку.
Корисна порада
Яйця-пашот чудові в якості самостійного блюда, але так само можуть подаватися у складі інших складних страв або ж з соусом - томатним, гірчичним або з анчоусамі.В воду, де будуть варитися яйця, можна додати трохи оцту і солі .