Як колоти кокос. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Кокос - це заморське ласощі і міцний горішок одночасно. В кулінарії використовуються як його м'якоть, так і дуже смачна кокосова вода (деякі помилково вважають її кокосовим молоком). Однак перш ніж до них добратися, необхідно розколоти кокос. Для цього доведеться докласти деяких зусиль.
Вам знадобиться
  • штопор або шило
  • молоток
  • поліетиленовий пакет
  • ніж
  • миска
  • трубочки для коктейлю
Інструкція
1
Знайдіть у кокоса три чорних крапки, вони розташовані у шкірці плодів. Ці точки ще називають вічками, з їх допомогою кокосовий горіх кріпиться до пальми. Прощупайте глазки пальцем - один з них зазвичай м'якше двох інших. Візьміть штопор, шило або гострі ножиці і проколіть з їх допомогою кокос. Щоб прискорити процес, використовуйте молоток. Стукайте їм по рукоятці інструменту.
2
Гострим інструментом (шилом або ножицями) збільште діаметр отриманого отвори до 5-10 міліметрів. Отвір має бути достатньо широким, щоб ви змогли злити через нього кокосову воду. Можна зробити і другий отвір в одному з решти вічок - так рідина витече швидше.
3
Переверніть горіх і злийте кокосову воду в миску або іншу підходящу посуд. Використовуйте цей делікатесний напій для приготування тропічних коктейлів. Або вставте трубочку для коктейлю в отвір і пийте кокосову воду прямо з кокосового горіха, як це роблять на пляжах в Таїланді чи Бразилії. Напій необхідно вжити в їжу відразу, інакше він скисне і стане непридатним.
4
Покладіть кокос в поліетиленовий пакет. Колоти кокос в пакеті необхідно для того, щоб дрібні осколки шкаралупи НЕ розлетілися на всі боки. Візьміть важкий молоток і простукаєте їм по горіху, обережно повертаючи його. Кокос овая шкаралупа повинна розколотися в найтоншому місці. Якщо тріщина не з'явилася, збільште силу удару і стукаєте по горіху, поки він не розколеться на дві частини. Розколіть отримані шматки на більш дрібні, щоб було зручніше відокремлювати м'якоть від шкаралупи.
5
Дістаньте шматки розколотого кокоса з пакета. Візьміть невеликий ніж і відокремте з його допомогою м'якоть від шкаралупи. Промийте отриману м'якоть в чистій воді. Тепер її можна розрізати на часточки і з'їсти, або приготувати з неї кокосову стружку для випічки.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з інструментами!