Як зробити вижігательний апарат.

Відома техніка випалювання ажурного візерунка за допомогою вижігательного апарату , іменована Гільйошування. При виконанні робіт в цій техніці зручно використовувати випускаються промисловістю вижігательние апарати, наприклад, «Димок», «Вязь», «Візерунок». Але для цього такі прилади потрібно дещо доопрацювати і переробити.
Вам знадобиться
  • Стандартний прилад для випалювання, наприклад, «Візерунок-1»
Інструкція
1
Усвідомте схему електричного приладу для випалювання. Як правило, він складається з понижуючого трансформатора, уменьшающего напруга у вторинній обмотці до 1,5-3 В. Знижений напруга надходить на реостат, регулюючий силу струму. Струм через реостат йде до голки приладу, яка закріплена на рукоятці, яка виконує функцію олівця.
2
При подібній схемі зручно випалювати по дереву, оскільки для цього звичайно потрібно високий накал голки. Для обробки дуже щільних тканин (флок, щільний Фінлі, кримплен) ця схема також підійде. Але для більш тонких і ніжних тканин накал голки виявляється надмірно великим і призводить до оплавлення оброблюваних ділянок тканини. З капроном, наприклад, працювати звичайним вижігателем просто неможливо. Тому приступайте до модифікації принципової схеми пристрою для випалювання.
3
впаяли в схему приладу додатковий опір номіналом близько 1,5 кОм і з потужністю розсіювання 2 Вт Це потрібно, оскільки у вторинній обмотці трансформатора тече струм значної величини. Можна обійтися і без доопрацювання пристрою, але для цього доведеться регулювати накал голки за допомогою спеціального пристосування, іменованого регулятором напруги.
4
Доробіть також голку для вижігательного апарату . Зазвичай в комплект приладу входить лише товста голка для випалювання. Більш тонку голку виготовте з ніхромового дроту перетином 0,5-1 мм і загострите кінець голки. Голку можна зробити кручений. Для цього візьміть звичайну швейну голку №3 або №4, акуратно відламайте у неї вушко. Обламаним кінцем голку вставте в апарат. Відступивши від вістря голки приблизно на 4-5 мм, обмотайте її нихромовой дротом на третину довжини. При обробці матеріалу кручений голкою утворюються виразні круглі точки.